Jdi na obsah Jdi na menu


Vrh G


Štěňátka se narodila 22.6.2010
1 holka a 2 kluci, všichni trikoloři.
Porod proběhl přirozeně a bez komplikací.

 
Otec:
ObrazekObrazek
Gowerston Jazz Singer For Pemcader "Jazz"

UK Champion
DK Champion
BOB Danish speciality show 2008
BOB, BIS, Top of the Corgi Show 2010

Jazz je pes, který opravdu zaujme snad všemi směry. Snad i právě proto je už ve svých 4 letech další žijící legendou v evropském chovu cardiganů.
Exteriérem je velmi pěkný, souměrný, kompaktní a velmi harmonický pes, se  správným úhlením, ušlechtilým krkem a pevným hřbetem a také
silnou, mohutnou kostrou bez jakýchkoliv vad. Jazz Vás určitě zaujme i úžasně lehkým pohybem, ze kterého máte dojem, že ten pes snad nic neváží a jen se lehce vznáší nad zemí. Lehkost svého pohybu Jazz dokazuje při metrových výskocích, jen tak z čisté radosti :)
Jazz má velmi milou povahu, je velmi přátelský k lidem i jiným psům, je temperamentní, přitom jemný a musí Vám být pořád nablízku . Prostě mladý  anglický gentleman jak má být.
Jazz má také velmi zajímavý původ. Jeho rodiče pochází z nejúspěšnějších australsko - anglických linií. Velkým přínosem je i jeho absolutní nepříbuznost se všemi českými cardigany.
Více o Jazzovi na jeho stránce zde.

Matka:

ObrazekObrazek
Futura Corlan Gi " Týna"
1 CAJC, 2 CAC, 2 CACIB, 1BOB
ZVOP

I  Týna  zaujme na první pohled. Je to především díky jejímu veselému, vstřícnému výrazu a její ušlechtilé a přitom fenčí hlavě. S Týnkou jsme zatím moc na výstavy nechodili, i když na všech byla oceněna Výborná s titulem.
Mě osobně se na ní nejvíce líbí povaha, která je krásně jemná, pozorná, vnímavá, učenlivá s velkou snahou se zavděčit ale přitom si dokáže udělat pořádek. Ve smečce psů nemá žádné problémy a lidi, obzvlášť děti miluje. Nevadí jí rušno, proto má ráda i výstavy a všechny psí akce a všude si dokáže najít někoho, kdo si s ní bude hrát a mazlit se.
Týnka má zatím složenou jen zkoušku ZVOP ( vlohy ovčáckého psa), asi je to tím, že byla u oveček jen na 2 školeních, v poslední době se mi ale začíná velmi líbit a tak doufám, že budu mít dalšího cardigana - pasáka.
Týna má opravdu pěkný rodokmen, kde na otcově straně stojí americký velmi úspěšný trikolor "Leo" a z matčiny strany naše také velmi kvalitní trikolorní fenka "Eny". Více o rodokmenu na Týnčině stránce  zde.
Týna má kompletní oční vyšetření včetně PRA negativní, EKG vyšetření bez nálezu a s velkou pochvalou :o)


Gwyneth
(Wynnie)


Tábor

C.I.B
Šampion ČR, Ch,
Grandšampion ČR

 

ZZO
Sranda závod 2.m.

gwyneth.jpg
Gregor
(Greg)


Brno

V1, CAC, CACIB, BOB

greg.gif

Gamay
(Gemík)


Zůstává v naší chov. stanici

 

C.I.B
Šampion SR

ZVOP, HWT,
IHT TS1, IHT TS2 ,ZOP, BH, Fr. trial,

gemi-slavkov-2012.jpg

Více fotek ve fotogalerii na rajčeti, odkaz zde.

9. týden: Všichni už jsou ve svých domovech, první odjela Gwyneth do Tábora, druhý Greg, který bude bydlet kousek od nás - v Brně a Gamay zůstává doma.

Z 6. až 8. týdne:
Už se to těm našim prckům pomalu krátí. Váhu mají jako pořádný kapr - více jak 4kg. Do her a řádění se pomalu vkrádá sem tam nějaká povinnost a nepříjemnost. Například očkování a čipování, ale nakonec to všichni zvládli bez ztráty kytičky, takovéto drobnosti je opravdu z míry nevyvedou. Na zavolání už slyší velmi dobře a přibíhají na svoje jméno jen pro radost, že je pomuchlujeme, žádný pamlsek  nepotřebují. Nejvíc je baví rozšiřování obzorů, nová zákoutí v zahradě, nové způsoby jak pozlobit starší psy, úžasná zábava při kouskování větviček na piliny... Cestování autem, obojek a vodítko - pohoda, to nás taky z míry nevyvede :o)
Rozhodně se z nich klubou chytří a přijemní pejskové, je to s nimi natolik fajn, že bychom je měli doma nejraději všechny. Ale dostalo se jim velmi brzo pozvání do nových rodin, věřím, že budou dělat radost dalším lidem, stejně jako nám. Měli jsme už možnost poznat Maňákovy, kteří se na Gregorka byli podívat už dvakrát a bude s nimi žít v Brně, takže vlastně "za rohem".  Gregorek se pro ně vlastně narodil a myslím, že se svojí uvážlivou letorou a bystrostí jim bude dělat radost.
Na klubovou výstavu se přijela za Gwyn podívat po několikatýdenní e-mailové korespondenci i její budoucí panička se svojí maminkou až z Tábora a asi si vzájemně padly do oka, protože v sobotu si udělaly dámskou jízdu znovu a mazlivá mírná Gwynie jako první opustila rodný pelíšek. Po zprávách z nového domova nám přestalo být jejího odjezdu tolik líto, je jasné, že v Táboře mají o miláčka víc. No a Gemík tak nějak nenápadně doplnil prázdné místo v naší psí rodině, ono k tomu vše směřovalo už od začátku :o)) a i on velmi brzo dal najevo, kde hodlá v budoucnu trávit své dny, Prošek, Aram i Barbucha už o tom ví své.


Z 5. týdne:
Z miminek rostou pořádní raraši, všichni už pěkně chodí, navzájem si hrají, ohlodávají sebe, velké psy i nás. Velmi je baví sledovat velké psy při hrátkách ,ale ještě nejsou natolik "mobilní" aby se k nim zvládli také připojit. Teta Fixí by si s nimi hrála, ale nějak neví jak na to. Gwynie je klasická princezna, drží se v pozadí, šílené hrátky kluků nejsou nic pro ni, zatímco Gamay a Greg řádí a "bojují" s velkým elánem, až se občas ozývá nešťastný kvikot toho, který je zrovna na straně poražených. Greg si strašně oblíbil babičku Průšu a když v noci nemůže spát, občas za ní uteče a usne u ní na pelíšku, kde vydrží až do rána.
Gemík je největší neposeda, neustále někoho ohlodává, nejčastěji Týnku a velké kluky Barbuchu a Ramíka a nebo si vynucuje naši pozornost různými kousky. Všichni jsou moc milí a za každé podrbkání se začnou kroutit jako klubko hadů. Když je držíte v náručí, celého vás začnou olizovat a občas zkusí použít i zoubky. Také nově začínáme objevovat kouzlo přivolání.
S papkáním se štěnda moc nepřetrhnout, Týnka je velmi trpělivě a ochotně krmí a tak nějak nemají potřebu přejídat se z misky, a je jedno, jestli v ní je kašička nebo granulky s mlíčkem nebo něco jiného. Zkoušíme je krmit  4x denně ale většinou spíš jen tak zobou a baví se pliváním granulí ostatním psům, což nerada vidí Týnka, ta krmení prcků hlídá ale sama se ho nedotkne, klidně vedle něj může ležet několik hodin ale ujídat jim nebude. Dokonce se s malýma dělí i o svoje granulky a tak občas žerou všichni společně z jedné misky
Prcci už pravidelně každé ráno chodí ven, kde tráví velkou část dne, pokud to tedy počasí dovolí. Jsou tím přímo nadšení, řádí tam spolu i s "dospěláky" a začínají pronásledovat cokoliv se na dvoře vyskytne.Ve dne chrní buď doma s námi v obýváku nebo v kuchyni, podle toho, kde zrovna jsme. Pokud usnou venku, spí s Týnkou  na dece a pokud je jim horko, zima nebo chtějí mít klid, zalezou si společně do jedné boudy a tam všichni společně chrupkají.
V pátém týdnu se všichni přehoupli přes 2 kila.

Ze 4.týdne: štěnda jsou čím dál obratnější, Greg už chodí bez sebemenšího zaváhání, Gamík taky občas předvádí ladnost svého pohybu a bedlivě si hlídá, jestli ho při tom sledujeme. Gwyn kluky většinou klidně pozoruje a vyčkává, až má jistý cíl a pak teprve vyrazí, často se střídavými úspěchy :o)
Dneska (20.7.) měla "děcka" perný den, k večeru byla poprvé venku. Ze začátku se všichni tvářili trošku rozpačitě, během chvilky ale zjistili, že je tam nikdo neukousne a tak se vydali prozkoumávat. A druhá velká událost - poprvé ochutnali papání, které "neuvařila" jejich mamka Týna, nejvíc baštila Gwyny, kluci se při jídle pěkně šklebili, obzvlášť Gemík.
Na přístupu mamky Týna se nic nemění, pořád si mimča před ostatními hlídá, velcí psi jsou ale čím dál zvědavější a už by si s prckama chtěli hrát. Fifča s Ramíkem si už občas najdou nestřeženou chvilku a jdou si s malýma pokecat. Mimina už se vydala prozkoumávat i babičku Průšu, ta ale prokazuje
svoji trpělivost a nechá je dělat, co si zamanou.

Ze 3. týdne: s prvním dnem třetího týdne se štěnda váhou přehoupla přes jedno kilo. Mimča také už jeví první náznaky her, nebo spíš pokusů, většinou se hluboce zadívají na svou potencionální oběť, pečlivě namíří a při snaze o výpad většinou upadnou. Ještě totiž moc nechodí, jejich pohyby jsou sice čím dál koordinovanější a občas už zkouší chodit ale zatím je to vždy jen pár nejistých krůčků.
V průběhu týdne se všem prořezaly zoubky, prckové ještě neví co s nimi a tak zkouší okusovat nás, plyšové hračky a hlavně sebe navzájem.

Přehoupli jsme se do 2. týdne života prcků. Zkráceně, rostou jako z vody, jejich hmotnost se už téměř ztrojnásobila ( přidána tabulka přírůstků).
Kondičku mají pořád velmi, velmi  pěknou, Týnka už u nich neleží celý den, ale chodí je pravidelně krmit a opečovávat. Zbytek času se chladí kvůli panujícím vysokým teplotám na kachličkách v těsné blízkosti pelíšku.
Všichni už se moc ochotně mazlí a Gwyn na nás už šibalsky mrká. Pánové holt nikam nespěchají ( jako v běžném životě, že? :oP )
Ikdyž dnes (4.7.) jsme zaznamenali, že už chtějí taky vidět co se okolo nich děje, aspoň na jedno očko.
Ode dneška (6.7.) už na svět koukají oba kluci oběma kukadly. Všichni tři už se pokouší o neplíživý styl pohybu, ale kvůli jejich věčně sytým a hlavně pořádným bříškům se skoro neunesou, na elánu jim to ale rozhodně nic neubírá :o) Navíc se výrazně ochladilo, tak se hned žije veseleji - nám, psům i štěňátkům.


1. týden:
Týnka se moc pěkně stará o všechny prcky a ti jsou bezvadně opečovaní a tlusťoučcí jako malí hrošíci. Jakmile nějaké štěňátko kvikne, hned se mu dostane prvotřídní péče včetně masáže, omytí, nakrmení a důkladné kontroly následované láskyplným  přitulením se a uspáním. V pondělí se od nich poprvé sama vzdálila na delší dobu než 3 minuty, v bedně je jí totiž horko a tak leží těsně před bednou a ostražitě pozoruje, jestli se neblíží nějaký zákeřný lupič, který by jí chtěl prcky utkást.
Prostě si to mateřství opravdu užívá :o)

Hmotnosti ( v kg ):
- 22.6. 24.6. 29.6. 4.7.
 6.7. 10.7.
13.7. 19.7.
Gwyneth 0,26 0,31 0,57 0,82 1,01 1,17
1,43 1,76
Gamay 0,31 0,37 0,62 0,85 1,10 1,21 1,43 1,77
Gregor
0,22 0,27 0,52 0,80 1,06 1,17 1,42 1,77
- 21.7. 27.7. 1. 8.
3.8. 8.8. 13.8. 16.8.
Gwyneth 1,84 2,25 2,67 2,81 3,21 3,67    -
Gamay 1,91 2,25 2,66 2,88 3,25 3,61 3,90
Gregor 1,83 2,30 2,74 3,03 3,38 3,91 4,19

 

 Rodokmen štěňat:

Gowerston
Jazz Singer
For Pemcader
Bethwyn
Music Man
Wynrik
Drum
Major
Johnwey
Show Stopper
Matfen
Funny Girl
Bethwyn
Bind Faith
Bethwyn
Black Baron

Bethwyn
Bind Date

Casey May
Brookview
Thamesmere
Blackjack At
Gowerston

Joseter
Doblewood

Gowerston
Christmas Carol

Cwmteifi
Lleucu Las

Trenwydd Bleu
Mirage
Gorhleck
Gwendolen
Futura
Corlan Gi 
Yardicam
US Westwyn
Leo
Spectrum
Harlem Shuffle
Phi-Vestavia Nautilus
Davenitch
Blackfox Barketa

Yardican
Lledrith
Deavitte Oakleaf
Faydom Sparkling
Moonstone
Enotria
Corlan Gi
Blondie´s
Quickstep
to Heaven
 
Blondie´s
Noble Man
Beckrow Beam
Me Up To
Powdermill

Branwen
Lisiura
Smultronbackens
Douglas
Hopeful Havana
Birkebakken´s