Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2008

16. 4. 2009

Rok 2008

5.1. je to tady! Už je to tady! Už je to tady!
Dnes se Enulce narodilo 8 krásných trikolorních prcků ( 7 statečných holek a 1 ještě statečnější kluk )v
šichni zdraví, krásní a čiperní a Enulka se o ně vzorně stará!
Více v sekci
Štěňátka
We have 8 nice puppies (1boy and 7 girls) more information in English will be later

9.1.Štěnda byla včera zase zvážena a vyfocena.Vše v nové fotogalerii Štěnda Enulka je čilá a veselá, občas už vymění štěnda za chvilku aportíkování nebo jinýho blbnutí :) Ale to nic nemění na tom že je to supr psí mamina. S prckama tráví 23 a půl hodiny denně a neustále je opečovává nebo kontroluje.Největší trauma pro ni je, když mámštěnda odnést za roh na váhu,to nás nespustí ani na okamžik z očí.

13.1. Předváděla jsem Elču (Vina Firecatcher) na NVP Olomouc. Elince se p. rozhodčí moc nelíbil, ale ona jemu ano, takže dostala ocenění V1, CAJC.

14.1. Děcka  rostou jako z vody, každým dnem je zřetelnější, že z nich budou pěkní cvalíci. Už přestávají být krtci a jsou z nich skoro pejsci. Každým dnem jsou šikovnější a už každou chvilku otevřou kukadla, aby viděli, jak jim černají nosánky, tlamičky i pacinky.Bohužel až nyní přidávám detaily hlaviček a především těch sladkých čumáčků - vyfoceno 12.1. tedy v sobotu.
Další fotky na stránkách naší chov. stanice: www.welsh-corgi.cz

17.1. Tak dnes ráno se mrňousové probudili a OTEVŘELI OČI do nového dne.
Sem tam někteří ještě musí to otvírání doladit, někdy je to jen napůl, ale do večera to zvládnou všichni.Taky už začínají být aktivnější a občas některé štěně prchne přes nízký okraj bedny.

19.1. Mimča byla včera opět vyfoce a zvážena, fotky ve fotoalbu a na stránkách Corlan Gi

24.1. Mimča opět zvážena, vyfocena a dnes i odčervena. Musíme se pochlubit, děcka už na svět koukají veselými očky, bez problémů dokáží sedět a občas už i chodí jako velcí psíci. Už nás dokonce vítají, když přijdeme.Také už si hrají, ikdyž s jejich pohybovými schopnostmi je to celkem komické pokoukání.
Už zkouší i papkat z misky, bohužel toho většinou víc skončí na nich než v nich.

26.1. There you can read information about our puppies

29.1. Mimina opět vyfocena a zvážena.
Děcka rostou jako z vody a už pěkně řádí. Zoubky mají taky vyklubaný a dvakrát denně papkají kaši ale pořád ještě cucají i od Enči.

6.2. Mimča opět vyfocena, zvážena a odčervena. Už to jsou dobří rošťáci a řádí jak jen můžou :) Papkají 3x denně a dneska zkusili i granulky.
Pejsek byl pojmenován jako Fados, je stále volný. Také se u nás zastavili
budoucí majitelé feneček a zamluvené jsou: Tečka (neboli Freisa), Šedá a Simi.
Fotky ze dne 2.2. štěňátek naleznete i na stránkách Corlan Gi

7.2. Dnes dostala jméno fenka č.7 (Simi) bude Felicita

18.2. Po delší době opět aktualizujeme. Štěnda rostou jako o život (přidány váhy) a ještě více řádí. Pomalinku jim stoupají ouška, takže vypadají jako správní pouliční raťafáci. Volné jsou ještě 3 fenky a pejsek. Jméno dostaly: Šedá - Franciska, Elko (Festina)
Ke každému mimču přidány 2 fotky a něco nového je i v kolektivních :)
Další fotky na stránkách
Corlan Gi

19.2. Přidány další fotky prcků s Enčou

1.3.U nás byla kontrola vrhu, štěnda se líbila a jsou všechny standartní (jak jsme předkládali :) ) Všechny štěnda už mají jméno a nezadaní jsou pouze Minie - Futura a pejsek - Fados

3.3. Přidány nové fotky, váhy, jména

7.3. Dnes večer odjela Festina do k novým majitelům a jejich úžasné psici pikardské ovčandě Týně. Malé budou říkat Fesy.

8.3. Dnes se konala klubová schůze Welsh corgi a kelpie klubu, které se účastnila i naše fenka Franciska která pak dále pokračovala do Německa k novým majitelům. Chovala se úžasně, cestu taky zvládla na jedničku a na schůzi byla středem pozornosti psů i lidí ( v tom dobrém smyslu slova :) ) Bude se jmenovat Emma.

9.3. Dnes k nám přijela návštěva z daleka - z Německa. Přijeli spolu se svými mazlíky cardiganem Gordym a křiženkou Schmit (skoro corgim) pro fenku Bílou - Filipku. Zároveň přijela i p. chovatelka Gordyho - I.Kleinová s rodinou a jejími 2 cardigankami. Štenda byla nadšená, nevěděla jestli dřív mají věnovat svoji pozornost lidem nebo všem těm psům - cizím i vlastním. Řádila a řádila, až do odjezdu se nezastavila. Pak taky spali půl dne :)
S novými majiteli, Kleinovými a všemi jejich ( i našimi ) psíky jsme ještě vyrazili na krátkou prochajdu. Myslím že panovala výborná nálada, psíci se kamarádili, hráli si, blbli a já nevím co ještě, prostě si užívali bezva společnost. My se bavili o všem možném i nemožném ale nakonec Fili musela odjet do nového domu.
Pár fotek zde

10.3. Navštívili nás pembroci z chov. stanice Higu a vzali s sebou i paní majitelku Evu :) Fotky zde

1.3. Už i Futura našla nové majitele. Voný zůstává pouze pejsek Fados.

12.3. Freisa odjela k novým majitelům do Brna.

13.3. Jsme Felicitu odvezli k novým majitelům. Bude zde mít psího kamaráda pudlíka.

14.3. Už i poslední volné štěndo-Fados je zadaný.
Doplněny
předvčerejší váhy štěňátek, popř. váhy mimin před odjezdem.


16.3. Dneska se udály dvě důležité věci. Bohužel nám odputovalo další štěňátko, tentokráte do Kánína. Doma už čekají na odvoz jen dvě a je to tu už takové nezvykle tiché. 
Druhá podstatně radostnější věc je, že jsme si byli zapást na zahraniční  trávě,    konkrétně v Rakousích, a Barbánek
opět prokázal nadání pro jazyky. Ve farmářském stylu se umístil na druhém
místě ( paní rozhodčí se zřejmě velmi líbil ).Enulku budu muset němčonu doučovat :) I když
po závodech jsme byly zkouknout další ovečky a tam
už šprechtila na 1 . Asi měly jiný přízvuk.


19.3. Dopněny fotky Felicity, Filipy a Freisy u nových majitelů.
Dopněny fotky z návštěvy Brindle foxíků, bohužel jich není moc.

20.3. Dodány fotky z pasení ve Wr. Neudorfu (zde)
a také jeden článek o průběhu
závodů ( zde )
 

20.3. V časopise Psí sporty (čís. 2/2008) vyšla fotka Bárbánka-tanečníka.Zde celý článek.

21.3. Odvezli jsme fenku Futuru a pejska Fadose k novým majitelům, takže všechni štěníci už bydlí u svých páníčků.

7.4. Přidány nové fotky štěníků u jejich nových majitelů.

10.4. Přidány starší fotky z odjezdu Futurky a Fadyho.
Dneska odjíždíme na víkend za ovečkama. Fotečky snad budou co nejdřív po příjezdu. Doufám, že přijedeme s novým přírůstkem, corgouš
ek to ale nebude
.


14.4. Tento víkend jsme strávili v Podkosti. V pátek se konal farmářský trial pro členy Welsh corgi a kelpie clubu, kterého jsme se také zúčastnili. Barbánek zvítězil a Eny 9. z celkem 11 závodníků. Celou sobotu a neděli jsme pak trénovali s ovečkama a také jsme chodili na vycházky. Pesanům se to všechno ohromně líbilo, pracovali ze všech sil a posbírali další zkušenosti. Také noví majitelé štěňátek z vrhu F se přišli pochlubit svými přírůstky. Badýsek (Fados) i Frída (Fiorenza) jsou moc krásní a veselí a ohromně za pouhý měsíc vyrostli, jde vidět, že jsou v nejlepších rukou.
V neděli jsme museli jet domů, putoval s námi ale další pesan - borderčí holka Fixí.

20.4.Přidána fotogalerie malé Fixí.


26.4.
Jsme byli na menší corgi procházce.

Obrazek


1.5. Jsme byli na trošku větší corgi procházce v krásném okolí Mikulova.Pár fotek zde.
Přidány fotky z návštěvy u Šustíků zde odkaz
Přidány novější fotky některých štěníků.

7.5.Přidány fotky z krásné prochajdy s Aničkou a jejíma raťafákama v brňenském Mariánském údolí a z návštěvy u Šustíků. Odkaz na fotogalerii zde

1.6. Po delší době opět aktualizujeme. Zatím je to jen pár fotek z našich procházek, ale určitě to bude lepší. Vzhledem k vedrům která nastala se naše vycházky změnily spíš na koupele v místní řece. Voda už je krásně teploučká a koryto nabízí krásné štěrkové břehy s pomalým sestupem do hloubek, takže si to pesani řádně užívají. Pár fotek zde. V dohledné době přibydou další z plnánované corgi procházky která se snad bude konat dneska.
Fixula roste jako z vody a už má něco kolem 8kg. Navíc roste do krásy a je čím dál tím šikovnější, takže se z ní stává průměrný cardigan :o)

2.6. Včera jsme byli na krásné corgi procházce v okolí místní řeky. Bylo nás tu jako psů. Psíci ( a my trošku taky) řádili v krásné osvěžující vodě a užívali si suprovýho chládku. Fotky zde

28.6.  - jsme po dlouhé době byli na výstavě, tentokrát na MVP Brno ( pí. rozhodčí E. Soltesz A ) a předváděli se Adre - V1, nejlepší veterán a poprvé Fixa - byla moc šikovná - velmi nadějná 1. Navíc jsem vystavovala Eli V1, CAC.Obrazek

6. - 13.7.  - jsme s Enčou, Barbánkem a malou Fixou jeli na LVT Ošíkov kde jsme si hlavně užívali krásné přírody a ve zbylém čase Enča trénovala stopičky, malá Fixa řádila a Barbánek balónkoval a nebo všichni dohromady dělali společnost účastnícím se dětem a hlavně všichni dohromady byli móc spokojení. Na táboře ( v úterý) jsem se rozhodla že s Barbánkem zkusím zkoušky ZZO které se konaly ve čtvrtek, pískal je p. rozhodčí M.Kašpar. Zkoušku jsme zvládli na PROSPĚL VÝBORNĚ s 52 body z možných 60-ti a speciální cviky všechny: prospěl výborně. Takže takové milé zpestření. Barbánek by to určitě zvládl lépe, ale opět jsme neměli moc čas cokoliv natrénovat. Hlavně se nám ani moc nechtělo.
Na táboře jsme také potkali cardiganku Auri a její paničku. Naše náhodné setkání se nakonec opakovalo a
"kupodivu" jsme proklábosili půl dne :-D


22.7.
Vložena fotogalerie z LVT Ošíkov, jsou zde i Aurinčiny fotky
Obrazek


23.7.
Zde malá ukázka jak malá Fixa tráví svůj volný čas.
26.7. - 3.8. Jsme se účastnili LVT Zbraslav, kde jsme potkaly spoustu nových kamarádů a především jsme si užívaly volnějšího režimu. Enča kterou jsme totiž přihlásila začla hárat a tak jedinný stopař zůstal doma :-(


12 .8. 
- se konala klubová výstava Welsh corgi a kelpie klubu rozhodčí K. Nielsen (Dánsko), kde jsem měla tu čest předvádět naši smečku s těmito výsledky:
Andre V1, Nejlepší veterán, Nejlepší cadigan českého chovu . Andy opět nezklamal a okouzlil svou přirozenou krásou a ještě si to řádně užíval. To on opravdu umí!
Prošek
  V1, Nejlepší veterán . Taktéž si celý ten kolotoč a krásný den úžasně užívala. Holt babča v rozpuku.
Babánek šel pouze do mazlíků které vyhrál pembroček. Já ale vím, kdo je pro mě ten nejlepší!
A výsledky mých svěřenců:
Felda V2, res.CAC Ale bylo to opravdu těsné, p. rozhodčí opravdu dlouho váhal a ze začátku to vypadalo, že Felda vyhraje. Felda měl opět svůj dobrý den a předvádění mu dělalo radost. To se pak pracuje!
Elinka VD3 Typově se panu rozhočímu líbila nejvíc, při předvádění se moc snažila a předvedla se snad nejlíp za celou tu dobu, co s ní mám tu čest. Opravdu mě tím moc potěšila
Dafino V1, CAC předváděl se opravdu sám a navíc moc hezky. Navíc byl dobře připraven a vyzbrojen :)
Na výstavě dále posuzoval ing. J. Matyáš (Slovensko), který měl na starosti kelpie a štěňata a dorost corgoušků.
V třídě dorostů soutěžily i dvě fenečky z F vrhu :

Freisa
VN2
Felicita
VN3 . Pan rozhodčí ani jedné nic nevytkl.
Dále úspěchy našich odchovů:
Delores V1, CAC její děti Artík a Geena vyhráli své třídy. Moc gratulujeme .
Dakota VD2 VD dostala jen kvůli horší kondičce - nastávající mamina.
Damian VD2 VD kvůli větší výšce, umístil se za Dafem- na druhém místě.
Co dodat, prostě se celý den moc povedl i počasí nám přálo. Jen nemám žádné fotečky, protože na focení už opravdu nezbyl čas. Doufám, že i ostatním se klubovka líbila a byli spokojeni s opravdu zkušeným p. rozhodčím, který neváhal a každému poradil a pomohl.

17. - 24.8.  Jsem měla možnost jet s Cetlovými na ovečky do Podkosti, kde jsme řádně trénovali. Já měla tři pomocníky a to Barbánka, Enýska a Fixátko. Jitce pomáhali Damiš a Tessča. U oveček jsem taky mohla pozorovat sourozence Fixi. Dokonce za námi přijeli i psíci Elina a Felda s paničkou Irenou a Wanda a Clark s Evou a taky si zkusili práci u oveček. V neděli jsme se jeli podívat na závody, kde náš "trenér" p.Koško opět vyhrál co mohl.
Fotky se zpracovávají, prosím o strpení.

Obrazek

2.9. Fotky z pasení už jsou k dispozici zde.

 16.9. Jsme byli na krásné procházce v okolí Jamného, počasí se vyvedlo, procházka taky, a tak jsme si to vychutnali. Celkem nás šlo 18 psů s 10-ti lidmi ( 9 cardiganů, 7 pembroků, bordera a beardeta ). Fotky zde

4.10. V rámci Evropské výstavy proběhla maďarská klubová  výstava, také v Budapešti. Andre získal titul CAC veterán a k tomu ještě nejlepší veterán. Felda (Felix Higu) se mnou získal V3.
Fotky dodám jakmile to půjde
.

5.10. Se konala v Budapešti Evropská výstava. Z našich psů se vystavoval pouze Andre a to ve třídě veteránů získal titul CAC veterán, Nejlepší veterán, Evropský vítěz veteránů. Tímto splnil požadavky na získání titulu maďarského veterán šampiona.
Také jsem vystavovala Feldu (Felix Higu) který vybojoval ve velké a krásné konkurenci
r.CAC, r. CACIB a také jsem krotila Eli (Vna Firekatcher) která se buhužel neumístila.

Obrazek

11.-12.10. Proběhlo jako již několikátý rok školení ovčáckých psů v Podkosti. Tento rok to ale bylo výjimečné tím, že již existují a platí nové zkušební řády pro jiná plemena než jen border kolie. Nový styl se označuje jako traditional style (tradiční styl) a umožňuje psům pracovat  pro ně přirozeným způsobem. Po těch letech, kdy jsme tady smolili borderácké zkoušky, je to pro nás a hlavně naše psy odměna a tak jsme si ji šli zkusit. K tomu jak zkoušky probíhaly se hned vrátím, jen ještě musím uvést, že i na vlohy se přihlásili tři corgiši ( všichni WCP) a všichni je udělali, konkrétně to byl Felix Higu, Vina Firecatcher a Annwn´s Wanda. Měla jsem to potěšení je všechny vést.
   No a teď k těm zkouškám práce.Na zkoušku nastupovalo celkem 5 psů ( 4 WCC a 1 WCP ), dokončili jen cardigani.
   Pavla Hrabovská vedla Delisku Corlan Gi a Apogee Brindle Fox. Tyto fenečky bohužel celou trať prošly krásně, ale kvůli spíš formální chybě jim utekly velmi potřebné bodíky a bohužel jejich součet byl těsně, ale nedostačující pro splnění zkoušek.
   Druhé dva jsem vedla já, a to našeho ostříleného pasáka Barbuchu ( Barbero Corlan Gi ) a začínající Enulku (Enotria Corlan Gi). První na start nastoupil Barbánek,  při vyhánění z košáru zůstal z vnější strany nehnutě ležet, přesně dle mého příkazu, jenže můj příkaz  se neprojevil jako zcela správné rozhodnutí, takže jsem Barbuchovi musela dát další.  Ten hovořil jasně, "jdi na hlavy a zastav je" - ovečky se totiž začaly stahovat k domovu - a Babucha ho splnil. Jenže efekt byl takový, že ovečky se rozešly na druhou stranu a to k jejich milovanému pánovi (p. Koško) a u něj se zapíchly.  "Bárbí, jdi a otoč je"  a tak Barbánek zase šel a otočil je. Tento čas mi ale stále nestačil na zavření brány, tak se to celé ještě opakovalo. Barbánek ale všechny povely plnil předpisově a ovce vždy otočil, spolehlivě rozeznal diváky od ovcí ;o) a ovečky dokázal vytlačit na příslušné místo. Celá trať dále probíhala bez sebemenších problémů a ovečky v pohodě do košáru vehnal. Celé to martyrium nás stálo pár bodů ale rozhodčí přihlídnul k chybě vedení a nechybujícímu psu, takže Barbánek splnil zkoušku TS 1 na Výborně..
   A ještě k Enulce. Enulka splnila košár nádherně, dokonce musela jít dovnitř, protože ovečky samy vyjít nechtěly a krásně, v klidu je vyhnala. Opět mojí chybou nám zase ovečky utekly mezi obecenstvo, ale Enča je s přehledem vyhnala. Celou trať si držela velký odstup, někdy sice možná až trochu moc, ale ovečky šly řádně u mě a nikam neutíkaly. Vehnání do košáru bylo trochu komplikovanější, protože jsem zapomněla Enče dát povely (nemohla jsem si totiž na ně ve stresu vzpomenout), ale i bez nich to vše zvládla a ovečky do košáru klidně vehnala. Celkový počet bodů byl jen o 2 menší než u Barbánka, tj. 58 a to znamená, že
Enča splnila zkoušku TS 1 na Velmi dobře.
   Přišel se na nás podívat Enčin zatím jediný syn - Bady ( Fados Corlan Gi), který si také na chvilku zkusil práci u oveček.
Fotky zde.

Obrazek

 18.10. Se konala NVP Brno ( M. Krinke), kde jsem výjimečně nepředváděla žádného našeho miláčka, pouze svěřence Eli a výjimečně i Freisu (dceru Enči). Freinka byla oceněna jako V2, na stupíncích za ní stála její sestra Felicita. Eli se předváděla moc hezky, takže byla oceněna jako V1, CAC.
Obrazek
Obrazek

19.10. Možná jste si všimli, že v časopise SVĚT PSŮ vyšly 2 zajímavé články: o corgiších obecně a o cardiganech a jejich chovu v naší chovatelské stanici. Titulní stranu  ozdobili naši krasavci a krasavice - Aram, Barbero a Prošek. Pokud jste si ho chtěli koupit a nestihli jste to, zde jsou k vidění!ObrazekObrazekObrazek
Obrazek


19.10. Včera nám přišla z Německa smutná zpráva - naše fenečka Futura hledá nové pánečky, protože její dosavadní majitelka onemocněla a pejsky musí dát pryč. Začali jsme s paní Monikou korespondovat a zřejmě Futuru přivezeme zpět k nám. Takže kdo si dovede představit svůj život ve společnosti krásné trikolorní, nyní 10měsíční fenečky, může se mi ozvat.Věřím, že  najde nový domov už napořád.

23.10. Zjistila jsem, že bodování TS 1 ještě všichni neznáme dokonale. Barbánek tedy složil zkoušku TS 1 nikoliv na Velmi Dobře ale na VÝBORNĚ.

25.10. Jsme se zúčastnili speciální bearded collie akce - pasení v TS. Barbánek zde účinkoval jako předskokan a celkem se nadřel, protože ovečky poprvé v životě viděly malého psa a ukrutně se ho bály. Barbušák ale trať došel, paní rozhodčí nám na jeho práci napsala krásný posudek a ještě jsme si zde mohli potrénovat. Byl to krásně prožitý den a získané nové, důležité zkušenosti, takže Gerlinde, děkuji.
Gerlinde, thanks very much for the nice day full of the nice experience and pleasant  people!

26.10. V chovatelské stanici  LUCKY VELES zůstávají ještě 3 volní pejsci v barvě žíhaná a trikolorní s žíhanými znaky. Jsou to správní psí kluci a navíc krasavci.
Obrazek

3.11. Vyšel nový Svět psů a opět je zde článek o corgiších "Kdo je kdo"- srovnání cardigana a pembroka. Tak se jukněte :-) Mimochodem je zde opět i fotka našeho Ramíka.
ObrazekObrazek


4.11.
Futura je stále k mání. 17.11. ji dovezeme k nám domů a zde bude čekat na nové páníčky.
This nice ,tricolour, 10mounths old girl - Futura Corlan Gi is looking for new owner. Her existing owner have to say good bye to Futura for owner´s health problems.
We are going to bring her home 17th November and keep her here untill she will have got a new house. For more information and fotos please contact me.

Obrazek

9.11. Konečné jsem dokončila úpravy v sekci Naši Pejsci !

18.11. Futura už je u nás doma a je to príma psí holka a ohromně se nám líbí. Při cestě z Německa jsme se stavili v Podkosti a koukli se na ovečky. Futuru moc zajímaly. Samozřejmě, že tam s námi byla i Fixa a taky si krapítek popásla. Stihli jsme i krásnou procházku, ze které jsou fotky zde!
  Futura is here. She is super girl with nice nature. When we were going home, we stoped in Podkost and Futura worked with sheep for a while. After herding, we took time for nice walk. Photogalery here.

Obrazek


19.11. Něco z historie: doplněn článek a titulní strana o naší "modré raritě" K nahlédnutí zde

22.11. Dnes nás překvapil 1. sníh. Ráno bylo krásně, tak jsem vyrazila na procházku s psíma klukama, během půl hodiny se ale celé počasí obrátilo, setmělo se a začlo sněžit. Postupně se pěkně rozřádila opravdová chumelenice a za další půlhodinku bylo po všem. Aby holkám nebylo líto, že naši kluci mohli a ony ne, vyrazili jsme ještě s Irenou a její Eli a Feldou a s Jitkou v doprovodu Tess a Damše do vinohradů. Procházka to byla moc pěkná, jen kdyby tolik nefučelo:) Jestli nevěříte, koukněte sem na vtipy dnešního počasí a samozřejmě na pár foteček pesanů :)

Obrazek


30.11. Opět vyšel nový díl časopisu Svět psů a opět je zde zmínka o corgi. Tentokrát z EVP Budapešť. Váleli zde náš Andre a mnou vystavovaný Felix!

Obrazek


6.12. Dnes jsme byli v Psí škole Na Ostrově, konal se zde Mikulášský závod. V kategorii malých a středních psů se zúčastnilo přesně 20 čtyřnožců ( a  i  nějací psovodi ). Barbánek si celý den ve společnosti příjemných lidí i psů moc užil a navíc vybojoval krásné 2. místečko. Samo sebou, že jsem zde nebyla sama, byli zde i Jitka s Tessčkou a Damšem, ti se umístili na 6. a 10. místě a bojovala s námi i Irena s Elčnou, které za technické podpory Honzy a Feldy ukořistily krásné 11. místo. Takže dodatečně gratulujeme! Fotečky později.

Obrazek


7.12. Přidány fotečky z Mikulášského závody. Mockrát za ně děkuji Honzovi a Ireně.Obrazek

19.12. Tak už se nám blíží vánoční svátky, takže Vám všem přejeme krásné a pohodové prožití Vánoc, ne přespříliš akčního Silvestra, hodně hezkých zážitků, radostí, hlavně těch pejskovacích a taky nějaké úspěchy (ale ne moc, abychom taky měli šanci :-D ) v celém nastávajícím roce.
                                                   Černoušci a celé osazanstvo Corlan Gi

Obrazek

MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR 2009 !!!


21.12.
Po delší době jsme byli na vycházce s berňačkama od Alči a Janči. Bohužel počasí nebylo ani předvánoční ani moc pěkné, ale psím holkám to nevadilo a celou vycházku spolu soutěžily o balonek a tak po příchodu byly konečně trošku utahané. Pár fotek zde.

26.12. Přidány Vánoční fotky City ( Felicita Corlan Gi) a také doplněny fotky vrhu F, které na to tak dlouho čekaly. Tímto za ně majitelům, dnes už dorostenců, mockrát děkuji..

28.12. Jsme byli s přáteli na poslední velké letošní vycházce. Navíc jsme při ní, uprostřed plání, netradičně oslavili narozeniny mého tatíka. No řekněte, kdo si bouchl šampáňo s přáteli  mezi poli?
Psi se samozřejmě bavili a únava jim vydržela skoro až do večera. Fotky zde.
 

Obrazek


29.12. Jsme byli na procházce s berňačkou Bovi, cardiganem Borouškem
( Barbuchův brácha)  a jejich paničkou Jančou,
Na procházce jsme potkali manžele Zelinkovi s jejich neunavitelnou choďandou Issy. Pokusy o vyfocení úžasných cardigano-bordero-bernskosalašnicko-choďáckých her bych přirovnala ke snaze vyfotit letící atom. Jak to dopadlo? Hrozně ... pár ukořistěných fotek zde.


30.12. Jsme měli to potěšení se po delší době potkat s Pavlou, Tomem a malým Matesem které doprovázeli Artík a Gina a aby se tu nebáli, šla s nimi Jitka s Tessčou a Damiškem. Foto zde.

Obrazek


30.12. Kdo hledá, ten najde, co nám naježil Ježíšek. Jak už jsme zkusili, je to velmi milý dáreček, takže ho nevrátíme.