Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2009

5. 1. 2010

Rok 2009


Příjemné, klidné a letos snad i bílé Vánoce a šťastný nový rok

přejí Černí a celá naše smečka: Andre, Aram, Barbus, Prošek, Týna, Fíxí,
mňaučivé společnice Kotě a Můra a i všichni další :oP


Obrazek


 
18.12.
V chov. st. Brindle Fox se narodila naší odchovankyni Delisce 1 krásná žíhaná holčička. Fenka je to pěkňoučká, buclaťoučká a Deliska se o ni vzorně stará.
Více informací na stránkách Brindle Fox
* In a kennel Brindle Fox is one sweet  pupy-girl for sale! More info here
Obrazek


5.12.
Jsme ukončili letošní výstavní sezónu aObrazek to posledním Týnčiným předvedením v rakouském Welsu ( rozh. M. Krinke). Tentokrát na druhém konci vodítka stála moje mamka a ohromně jim to šlo! Bohužel jsme počítali, že když je v kruhu asi 60 zvířat, tak že corgi budou jako obvykle posuzováni jako poslední, ale změna je život a když jsme došli ke kruhu, už se začínalo a to právě cardiganama, takže honem nalepit číslo a  rychle do kruhu, psa jsme ani nepřehrábli ale na výsledku to neubralo, Týnka vybojovala V1 CAC,CACIB! 
A BOB vyhrál pro změnu rakouský syn našeho Ramíka!
Pro ten frmol jsme ani nestihli nic nafotit. Den jsme si ale pak krásně užili na rakouských vánočních trzích při procházkách s teplým, voňavým svařáčkem v ruce a milou (ne jen němou) tváří po svém boku :o)

*
We with Týna participadet in intern. dog. show in Austria. It was our last show this year.
Týna was Exc1, CACA,CACIB. Aram´s son
won BOB !!  


27.-28.11.
Jsem byla na návštěvě u kamarádů Toma a Míši, tímto jim děkuji za 2 skvěle ztrávené dny. Jela jsem se podívat na skvělá borderácká miminka a zároveň jsme s Fifčou, která zde samozřejmě nemohla chybět, naštívily nedaleké ovečky v plemenéch chovu suffolků. Nyní již vím, jaké je to pást toto plemeno :oD . Ale Fixí mě opravdu hodně překvapila, samozřejmě v kladném smyslu slova a s ovečkama si poradila  velmi pěkně a dokázala vše bez mrknutí oka ustát! Zároveň jsem zkoukla při práci šikovnou fenku Cherry Fitmin, jejíž mimina (kluci) jsou ještě naprodej!
* I visited my friend Tom and Míša and their Border collie Shery and their puppies.
One their BW boy is for sale! Mather Cherry Fitmin , father Harry Miveko - pupy is herding promising.


24.11.
Od "psovůdkyně" paní M. Spoustové jsme se dozvěděli více o Donovanově úspěchu na Mistrovství agility ČR. Šikulka Donovan si totiž nejen vyběhal krásné 14. místo v kategorii S ale ještě pomohl 2 bezvadnými běhy svému družstvu k celkovému 3. místu!!
Krásné fotky kluků šikulků nafotil p. Ivan růžička. K nahlédnutí zde.
* Mrs M. Spoustová wrote me more about her agility corgis: Donovan Corlan Gi was not only 14st in category S,  but he ran in team and he helped gain famtastic 3rd place!!!
Mrs Spoustová send me nice photos ( autor is MrI.Růžička) !


Obrazek


Navíc pro Vás mám i video Celestýna při agi, právě od paní Spoustové, tak si ho užijte :)
* Here you can see Celestyn.


22.11.
Jsem se spolu s přáteli zúčastnila školení v pasení ( CS ) v Rakousku, školitelkou byla pí. S. Lundgren, která mimo jiné reprezentovala Rakousko na Continentalu. Bohužel moc foteček nemám.
* I was in Austria for sheep dog training with my friend. Trainer was : S. Lundgen
ObrazekObrazek
14.11.
Na západní frontě klid, řekla bych okurková sezóna, ale to počasí mi k tomu moc nesedí :)
Pro zpestření  přidávám aspoň pár,  pěkných foteček z procházky :)
Odkaz na fotogalerii zde :)

* I add new photos from our little autumnal walk. Link here.

Obrazek10.11. 
Opět jsme dostali krásnou zprávičku od pí. M. Zalewské o úspěchu našeho Bertíka Corlan Gi. Účastnili se Mezinárodní výstavy v Poznani a  Bertik vyhrál BOB vetrerán a jeho syn dokonce BOB a vítěze Polska. Na fotce je vidět Bertík, jeho úspěšný syn a vnučka. No nejsou na Bertíka úžasně podobní nejen v typu?
* Mrs. M. Zalewska sent us a good message - our offspring Bertram Corlan Gi won BOB veteran in Polish Winner show, his son won BOB. On a photo you can see Bertik, his succesfull son and granddaughter. Aren´t they glorious and the same great typ ??? 

Obrazek31.10.
Došel nám krásný mailík od p. M.Zalewske, majitelky našeho štěňátka Bertíka Corlan Gi. Psala nám, že naše "miminko" vyhrálo na mezinárodní výstavě Osijek (Chorvatsko) třídu veteránů a následně vyhrál nejlepšího veterána celé výstavy  (Best In Show Veteran).
Prsa se nám dmou pýchou a moc gratulujeme!
Bertíkova fotka je z krásného odpoledne po výstavě.
* Our "little puppy" Bertram Corlan Gi won in veteran class and after it he won Best In Show Veteran in International dog show Osijek!!!
We are proud and we congratuate!!!
 

Obrazek


29.10. Se nám podařilo udělat pár pěkných obrázků Barbušáka a Týnky při tom, jak se baví.
 * Some funny Barbero´s and Týna´s  photos.

Obrazek

Obrazek

Obrazek26.10.
Zjistili jsme, že ne jen náš Barbánek je mediální hvězda ale i naše "dítě" Donovan Corlan Gi je mediální star! Na mistrovství ČR agility se účastnil v kategorii S. Z více než 50 závodníků se svou paničkou M. Spoustovou  umístil na skvělém 14. místě!!!
Navíc jsou opět i ve fotogalerii vybraných fotekna stránkách časopisu Pes přítel člověka!
Odkaz na fotky zde (fotka č. 1 a 112)

* Our kennel has next STAR! It is our "baby" Donovan Corlan Gi. He and his handler M. Spoustová participated in Czech agility champion ship and they were 14th or more than 52 teams!!!
Their 2 photos were chose for
Czech dog magazine "Pes přítel člověka" ( photo nr. 1 and 112)!
Link here!23.10.
Musím se pochlubit, jakou máme doma mediální hvězdičku - ano, je to Barbánek. Na internetových stránkách Časopisu Pes přítel - člověka se v krásné fotogalerii p. Malinovského objevila nejedna fotečka té naší stár v akci, tak můžete juknout na opravdu povedené záběry.
Odkaz na fotogalerii "Pes přítel člověka"  zde.

* Barbero is STAR!  he has photos in famous Czech dog magazine "Pes přítel člověka". Link here 

Obrazek

Obrazek


17.-.18.10.
Se konalo opět Corgi pasení na Podkosti.
Kdybych na Barbánka a taky na Týnku nebyla tak pyšná, napsala bych sem jen, ať si přečtete celý článek ( odkaz zde ) , ale mně to prostě nedá a tak hlásám do http://angie.jolie.free.fr/gifs/moutonsaute.gifcelého světa, že:
 Barbánek absolvoval IHT TS 2 na známku VD, a probojoval na skvélé 2. místo. Tím se z něj stal jedinný cardigan v ČR a pokud vím, tak i v celé střední Evropě s tímto trialem a jako jedinný pes z celé republiky se může účastnil závodů a zkoušek v nejvyšší výkonostní třídě. A aby těch superlativů nebylo málo, tak ještě přidám, že Barbus získal nejvíc budů v IHT TS 2 v celé historii pasení českých psů !!!
Prostě je to chlapík a nic nám nezabrání v tom, aby to všichni věděli !!!
No a ještě jedna dobrá zprávička - Týnka už má zapsanou svou první zkoušku, složila totiž ZVOP, tak uvidíme, jak se nám padaří postoupit do dalšího roku :)

* We participate in  herding weekend for Traditional breeds.
Barbero Corlan Gi passed IHT TS 2 as the first cardigan in CZ and he was second in a trial. (and the best Czech dog in the some time), he had 79 points (mark: very good ) and he has the best results of all czech dogs. The winner had 81 points( 2 points more), it was Austrian racer A. Hesh.
Barbero can start in the highest class all alone in CZ.
Týna passed ZVOP (herding ability test).18.10.
Se konalaNárodní výstava psů v Brně, z našich odchovů se zúčastnili: Freisa Carlan Gi, která vyhrála mezitřídu a vyhrála titul V1 CAC, Felicita také mezitřída V2 r. CAC a účastnil se opět i pejsek Claret Corlan Gi který také dostal V1, CAC.
* We watch our ofsprings on National dog show Brno. Freisa Corlan Gi was excelent 1, CAC , Felicita Corlan Gi was excelen 2 res. CAC both in Intermediate class.

8.10.
Se konala proslulá Světová výstava psů a letos ji pořádala  slovenská ICHEBA.
Kvůlli hojné účasti jsme nemohli chybět ani my, vždyť jen cardiganů bylo skoro 70 a pembroků ještě o 20 víc. Rozhodli jsme se vytáhnout našeho "dědulu" Arámka do veteránů, kde se tentokrát sešla moc pěkná konkurence, a to slavný Blondie´s Noble Man a tatínek našich efkových dětiček -Yardigan US Westwyn Leo. Arámek skončil samozřejmě za žijící legendou Noble Manem ale umístil se před Leem, čímš nás potěšil :) Tentokrát vypadal, že výstavu přežil bez příliš velkého znechucení, třeba by ho to taky časem mohlo začít bavit jako Andreho :oD :oD
Na výstavě jsem měla tu čest předvádět i náš odchov Damiana Corlan Gi a pembroka Felixe. V jejich třídách bylo moc pěkné a početné obsazení, takže jsme se bohužel neprobojovali na "stupínky vítězů".
Fotečky budou.

* We participaed in Dog word show in Bratislava, our Aram was second in veteran class. the first in his class was live star - Noble Man. I handled Damian Corlan Gi and Felix Higu.

26.-28.9.
Jsem s naší pasací příšerkou Fixí jela na návštěvu k našim známým - manželům Topinkovým do jižních Čech. Oveček si tu užila ona i já až do syta a zase máme o čem přemýšlet :)
Navíc jsem viděla při tréninku spoustu dalších psů a dokonce i jiná plemena než borderky, čehož si opravdu cením, to se v ČR až tak často nepodaří!
Fotečky tentokrát nepřidám, protože nejsou :)
Za moc pěkný prodloužený víkend a za pěkné potrénování mockrát děkuji.
* I visited with Fixí my friends Topinkovi. We trained herding and I could see traditional breeds training. It was very nice weekend!


13.9.
Po delší době jsem opět narazila na pěkné video o ovčáckých a honáckých psech, nebo spíš o představitelech FCI I. skupiny, sice není moc kvalitní a je v angličtině, ale důležité je, že v něm účinkuje i tak úžasné plemeno jako jsou cardigani. Dokonce je tam i krátký snímek s cardiganem u kraviček. Takže opravdu můžete vidět, že cardigani pracující u krav nejsou žádné výmysly :o) Takže odkaz na youtube zde.
A ještě si dovolím přidat ukázku videa s cardiganem při práci u oveček. Jak zde můžete vidět, cardigan je sice patař, ale při výcviku je možné ho naučit držet si odstup od stáda a dopřát tak ovečkám potřebný prostor. Ale to je video pro pokročilé :oD Takže cardigan u oveček zde
* I found nice video abou FCI I group. Cardigan is there and he works with cow!! So, cardigan was, cardigan is and cardigan will be working dog forever and you can see him here !
Next video shows real working cardigan. You can see, how cardigan can works and that he can works not only close livestock! There is passionate working cardigan with sheep!


1.9.
Máme dobré zprávy, už všichni pejsci po našem Andrem mají své domovy a doufáme, že už to tak zůstane. Vrácený pejsek Argo odjel na Slovensko a my mu přejeme, jako všem štěníkům hodně štěstí a spokojenou rodinku :)
* Our Andre´s son -  Argo has a new home in Slovakia, we wish him and his family have a nice time together!

25.8.
Nový pan majitel malého, milého Andrého juniora nám posílá krásné fotečky, a protože je to moc šikovný pan Fotograf ( ano, správně je ve slově Fotograf velké F a ještě by mělo být napsáno Pan s velkým P ) přidávám sem malou ochutnávku. Snad všichni musíme uznat, že fotky jsou to nevídaně krásné a doufám, že podobné ještě budu moc přidat :)
Takže ještě jednou, autorem fotek je p. J. Milfajt.

* Andre junior´s owner - Mr J. Milfajt sent me nice photos, here is a little bit of them.

Obrazek

19.8. Bohužel už je to tak, "skoro náš" malý chovanec,  Andre junior už odjel do svého pravého domova za svým pravým pánečkem a musíme říct, že se nám po tom nezbedovi bude stýskat. Od každého z našich psů totiž odkoukal něco, od svého taťky Andreho věrnost a lásku k lidem, od Barbušáka chytrost, od Ramíka vytrvalost a sladké pohledy a od Týnky hravost a optimismus :oD
Tak prcku Andre, hodně štěstí! A panu majiteli nezbývá než popřát silné nervy!
* Andre junior went to his new home. Bye bye and good luck!   

Obrazek


12.8. Konečně doplněny fotky z návštěvy u Topinků,  fotogalerie zde.
* My photos ( from visit at Topinkovi) are in photogalery already.

11.8.
Donesla se k nám neveselá zpráva, syn po Andrem -malý ArgooOd Modrého Johánka je opět na prodej. Jeho majitelé ho bohužel musí dát pryč kvůli alergii jejich syna :o(
Pejskovi jsou tři teprve měsíce.
* Andre´s son Argo Od Modrého Johánka is for sale again. His oners are looking for a new house for him, becouse their little baby is allergic. Argo is 3 mounths old, now. He is a  nice and  sweet puppy.

Obrazek


3. - 7. 8. Jsme si jely konečně užívat a to k Topinkům. Zde jsme prožily pár krásných dnů plných zábavy, akce,  nadšených borderčích slečen a vášnivých debat týkajících se nejen borderek, pasení a oveček. Na ovečky došlo také v praxi ale bohužel kvůli jejich rychlosti a nátuře jela jen Fixí. Ta si to  náležitě užila a  stesk po corgoušcích mi plně vynahrazovala, také tam obkoukala spoustu věcí, co a jak u oveček. No a samozřejmě nejvíc jsem se musela zamýšlet a učit já. Chudák pes totiž pořád nemůže zachraňovat neschopného psovoda :)
Také jsme mohli kouknou na tréningy, kde jsmepotkali Fifčinu příbuznou hněduli - Pixie Miveko.
Na místních procházkách jsem si uvědomila  jak moc se liší krajina v jižních Čechách a na jižní Moravě a musím říct, že bych tam ještě nějaký ten den vydržela, samozřejmě ne jen kvůli přírodě :).  

Fotogalerie Wikyho a mých fotek zde
. Mockrát ti za ně děkuji, Wiky (moje fotky dodám v dohledné době)
* After bonitation we went  to Topinkovi and stayed here for a few days. We spoke a lot and we trained, walked, ejoyed well. I would like to stay there yet.
Photogalery with Wiki´s and my photos here Thansk a lot, Wiky

Obrazek


2.8. Proběhly dny border collií v Brně.
Samozřejmě jsme s Fixou nechyběly, měly jsme totiž bojový úkol - bonitaci. Vše se zdařilo, Fí je jako chovná fena samozřejmě zařazena do chovu a to s jedinou výtkou -  úhlení pánevních končetin by mohlo být lepší ( vada prvního stupně ze 3 možných), kohoutková výška jí byla naměřena 52cm, což je zvláštní, protože na tuto velikost  nevypadá a navíc jsme ji
  doma naměřili 50,5cm. Na škodu to ale určitě není protože obě tyto hodnoty jsou dle standartu ideální. Naměřená délka těla 57cm.
Asi jako jediná ze všech 79 bonitovaných borderek měla krátkou  srst
(zapsáno i do bonitačního kódu) a sklidila za ni nejednu poklonu. Dokonce za svůj pracovní ale přitom moc pěkný exteriér byla pochválena i  bonit. komisí. Fí si kupodivu celé toto martirium náramně užívala a předvedla se jako profesinál a i v pohybu se předváděla, jako by jsme trénovaly celé týdnu chůzi dle IPO. Prostě je to moje jednička !
Vše proběhlo jak jen nejlépe mohlo, Fí má téměř dokonalý bonitační kód  - iisbawnsnna/R1
* Fixa and I were in Brno - there were The border collies days and bonitation.
We participated bonitation and Fixa became the brood bitch with excelent bonitation code
iisbawnsnna/R1 . Fixa was alone smooth coated border collie!!
Fí showed herself  perfectly and she ejoyed this day! Fixa´s exterier and personality were praised a lot by bonitation commission !
 
 

24.7.
Už několik dní je zde tropické počasí a tak se se psama nedá vůbec nic zábavného podniknout. Vzniklou situaci jsme se rozhodli řešit tím, že jsme vzali aspoň holky na preventivní oftalmologické vyšetření na specializované pracoviště. Cardigani se testují především  na PRA a border kolie na PRA a CEA. 
Dle našeho očekávíní je
Týna PRA prostá a Fixa PRA i CEA prostá!!
Dále obě absolvovaly vyšetření na všechna klinicky zjistitelná oftalmologická onemocnění a  jsou všech očních chorob prosté!

Něco málo o PRA můžete najít třeba zde.
* There it is a tropical weather, we can not do anything with our dog.
So we went with our girls to specialized clinic for ophtalmological
PRA and CEA  tests.
Results: TÝNA IS PRA FREE and FIXA IS PRA and CEA FREE !!!
Both girl are all clinical detectable disease FREE !!!19.7.
Konala se klubová výstava Welsh corgi a kelpie klubu, z našich psů se účastnil pouze Andre, opět ve třídě veteránů, kde získal V1, Nejlepší veterán a nakonec i Nejlepší veterán klubové výstavy. Výstavu si opět užil a atmosféru hltal plnými doušky. Asi by se na starý kolena chtěl vystavovat ještě častěji ?
Z našich odchovů se vystavovaly "efkové" holky a to Felicita a Fiorenza Corlan Gi. Bohužel obě VD  a to Felicita za to, že byla chuděra skoro úplně holá a Fiorenza za nadváhu a ještě k tomu byla malinko ospalá :o), ale posudky měly opravdu pěkné.
A výstavy se výjímečně  účastnil i náš Barbucha, který dokonce vyhrál třídu mazlíků
Na výstavě se byl podívat i náš svěřenec Andre junior, všechno okoukal a pak bude budoucímu pánečkovi vše referovat. Ani nevím, kde půl dne byl, neustále jen putoval z ruky do ruky a mazlikoval se s nasazením vlastního života. Když už výjimečně stál na zemi, tak byl zakouslej do "nepřítele". Vzal si totiž za úkol, že musí zadávit všechny corgoušky na který jen dosáhl, prostě je to úžasně akční a nebojácný štěndo !!!

* Welsh corgi club show was on 19th July.
Our Andre was Exc 1, the best veteran and the best club veteran and he enjoyed it well. Our Barbero participate in pets class and he won :o) !!
Litle Andre was with us and he was the best star of all show and he went from hand to hand, he was realy nice !
It was nice day!13.7.
Další fotečky Andreho juniora zde.
* Next Andre´s jr.  fotos here.

Obrazek

4.7. Všechni štěníci po Andrem jsou již zadaní.
 Andre junior je opravdu odvážný a nejen, že se ničeho nebojí, on strach vůbec nezná. Ani žádná bariéra pro něj není problém a tak ho běžně po probuzení potkáváme ve druhém patře našeho domku. Ale abych mu jen nekřivdila, všechny nás zaráží svou chytrostí a učenlivostí, což dokazuje tím, jak  už má běžný chod domácnosti úplně v malíčku (a nás tak trošku taky :oD )
Fotogalerie Andreho a Borniných štěňat a hlavně spousta fotek malého Andreho zde.
* All Andres´ puppies are sold. Their photogalery here.

Obrazek

30.6. Ze štěňátek po Andrem a Borny už je volný pouze poslední pejsek. A "skoro náš" malý Andre se má čile k světu, je to úžasně akční a nebojácný ďáblík. Ničeho se nebojí a všechno musí prozkoumat. Z našich "velkých" psů má ale jen a jen srandu.
Začíná už rozeznávat základní povely jako např.  Tyhle boty nekousej! Nekousej do babičky (do babičky Průši)! Au! Do nohy se nehryže! Kalhoty netrhej! A dnes úplně nový povel:
Hov.. se nepapá!
* The last available puppy in kennel Od Modrého Johánka. Our little Andre is realy active and fearless puppy. He is  afraid of realy nothing.

Obrazek

Obrazek


27.6. Konala se MVP Intercanis Brno, (rozh. p.M.Krinke). Naši psi se sice nevystavovali, ale  předváděl se náš odchov Freisa Corlan Gi, která  ve třídě mladých bojovala o umístění s dalšími 5 fenkami. Získala umístění V1, CAC. Ve stejné třídě byla i sestřička Festina Corlna Gi, ta se bohužel ale neumístila.
Navíc se naše Týna ( Futura Corlan Gi ) účastnila bonitace, takže je z ní chovná fena!!!
Za foto děkuji Dřevíkovským
* 27th June - IDS Intercanis Brno. Freisa Corlan Gi Excelent 1, CAC ( 6 dog in her class)
    Futura Colran Gi participated in bonitace and she became brood bitch!

Obrazek

26.6. Dovezli jsme si šťeňátko po Andrem - malého Andreho, zůstane u nás na "předvýchově" :oD asi měsíc, pak pošupe k novému panu majiteli.
 * We have at home nice Andre´s son. We will cherish him for 1 month for our friend.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

20.6. Konala se první ze dvou přednášek pro členy  Welsh corgi a kelpie klubu o reprodukci psů. Na přednášce p. MVDr Lubomír Hošek, veterinární chirurg a gynekolog, přednášel o výběru vhodných jedinců, o přípravě na krytí a to jak psa, tak feny, o krytí a březosti. Myslím, že přednáška byla velmi zajímavá a užitečná a chovatelům pomohla.
Samozřejmě jsme zde nechyběli :)

* Welsh corgi and kelpie club organized the first super lecture about dog breeding. We were there, naturally..

ObrazekObrazek

Obrazek

19.6. Už před nějakou dobou jsme dostali pokračování foteček Andreho štěníků ze 4. a 5. týdne, bohužel jsem se k jejich přidání na stránky dostala teprve teď. Tak doufám, že se budou líbit :) Foto zde.
*Another Andre´s kids´ photos from fifth week their life. Photos here.

Obrazek


10.6. Dostali jsme opět krásné fotečky Andreho ratolestí. Jak se mají k světu posuďte sami. zde.
* Next Andres´ kids´ fotos here.

Obrazek


9.6.
Určitě jste si všimli, že vyšel další obrovský článek o corgi! Tentokrát v časopise Planeta zvířat. Corgi zdobí titulní stránku, celou první stranu časopisu (zde Andreho "manželka" Borny) a dalších asi 6 stran! Článek je o cardiganech i pembrocích. Opět je zde k nahlédnutí.
* Corgi are glorious again! Their next huge article in dog magazin Planeta zvířat ( that means Pets´ planet). Title roles have cardigan and pembroke too.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek6.6.
Naše psí krasavice, babička Průša, slaví už své 12. narozeniny! Oslavy a gratulace bere s klidem jí vlastní, šetří totiž síly na své dvacátiny :o)
Přejeme jí, jakožto nejstarší kardigance v ČR, vše nej a nej a hlavně tu pohodičku! :o)
* Our old lady Prošek has 12th birthday! we wish her the best!

Obrazek


5.6.
Přejeme vše nejlepší celému našemu skvělému  vrhu C k jeho skvělým 6. narozeninám. Hodně štěstí zdraví a hlvně spokojenosti do dalších let, protože to je to nejdůležitější :o) !!
* Our C-litter has 6th birthtdays! We wish them the best for a long time.

3.6. 
Máme další fotečky Andreho dětí ve věku 3 týdnů. Fotogalerie zde.
*  We have new Andre´s babies´ photos they are 3 weeks old! Photogalery here.

Obrazek

30.-31.5. Jsem se účastnila s Fixí a Týnkou školení ovčáckých psů na Podkosti. Měla jsem tu možnost sledovat, mnoho psů při jejich práci, ať už bordery nebo "tradiční" plemena (jako beauceroni, ausi, ... ) která mě asi zajímají nejvíc. Navíc jsme zde potkali mladou, rozesmátou cardiganku MařenkuWikymu (Blodeuwed Lucky Veles ) která se zájmem koukala po ovečkách. No, Týnce na školení nezbyl čas, ale Fixí si oveček užila až ž. Fotky holek zde. Fotky ostatních účastníků zde. Wikymu. Miluš a jejich psíkům moc za vše děkuji.
* Týna, Fixí and I were in Podkost for herding training. Týna hadn´t got time for training but Fixa had a lot!

Obrazek

Obrazek27.5.
Další fotečky Andreho dětí a Borny. Už jsou to krásní obříci
*  We have new Andre´s babies´ photos.

Obrazek

Obrazek


20.5. Andre má další dětičky!!
V chov. stanici OD MODRÉHO JOHÁNKA se Andremu a Borny ( Born To Be Happy In Czech Republic Gaucho) dne 8.5. narodilo 6 krásných a obrovských štěníků! Dohromady jsou to 4 kluci a 2 holky, všichni hnědí, krásně žíhaní s bílými znaky. Fenky i pejsci jsou ještě k mání. Více informací na stránkách ch.st. Od Modrého Johánka
* 
Andre and Borny ( Born To Be Happy In Czech Republic Gaucho) have pups in a kennel Od Modrého Johánka. 2 girls and 4 boys were born on 8th June, everyone is  brown brindle. Bitches and dogs are available! 

Obrazek


19.5. Paní Geislerová - majitelka Frídy ( Fiorenza Corlan Gi) nám poslala krásné fotečky z agilit, kterým se společně věnují. Mockrát děkujeme a rovnou je sem dávám, ať je vidět, že cardigani nejsou pouze psi krásní ale i šikovní!
* Mrs Geislerová sent nice Frida´s 
( Fiorenza Corlan Gi) fotos from agility. You can see cardigans are very dexterous dogs!

Obrazek

Obrazek


7.5. Už je to několik dní, co nás opustila naše miloučká, usměvavá trikolorní holčička Enulka. Do teď jsem to sem ale nezvládla ani napsat, je to opravdu strašné a nikdo tomu nemůžeme uvěřit.
Nevím co dodat, jen snad, že nám stašně moc chybí a že teprve teď si člověk uvědomí, s jakým zlatíčkem jsme se mohli na chvilku radovat.
Život umí být opravdu smutný ...
*Our everytime smiling and shining sun Enulka suddenly left us on 1st May

25.4.
Se náš odchovanec Felicita Corlan Gi úžastnila MVP České Budějovice
(rozhodčí A. Brenner) a vybojovala titul CAJC ! Zároveň taktéž náš odchov, Damian Corlan Gi, vyyhrál v celém plemeni a získal tedy tituly CAC, CACIB a BOB! Moc gratulujeme.

Obrazek


22.4.
Kolik zkoušek bylo na Podkosti složeno, kdo, s jakými plemeny se jich účastnil a jak to  letos dopadlo se můžete podívat zde.

12.-13.4.
Jsme se zúčastnili jako každý rok školení ovčáckých psů v Podkosti se školitelem p. Koškem .Zkoušek se účastnila pouze  Fixule, složila zde vlohy neboli ZVOP a navíc jsme zde jako vždy potrénovali naše čtyřnohé šikuly a k tomu se konal již 3. ROČNÍK CORGI TRIALU v  tradičním stylu. Tento rok závodilo 7 psů a to 6 cardiganů a 1 pembrok. Výsledky a další povídání  najdete zde. Jen si dovolím načnout tím,  že prozradím, že Barbánek byl na senzačním 2.místě a Enulka se pochlapila a vybojovala úžasné 4. místo v silné konkurenci, navíc vítězem byl pejsek z naší chovatelské stanice. Jsme moc rádi, že jsme nechyběli a že máme možnost naše psíky v jim tak přirozené a oblíbené činnosti podporovat a trénovat.Jak
Fotogalerie zde

12th - 13th April, there was a sheep dog training in Podkost, and at the same time there was the third trial of Welsh Corgi and Kelpie Club. Enulka won the fourth place, Barbánek the second and the first was a bitch from our kennel – Dolores Corlan Gi.


11-13.4.
Se konalo školení ovčáckých psů v Rakousku, my jsme se zúčastnili alespoň na jeden den protože se zároveň konalo i již zmíněné tradiční velikonoční pasení v Podkosti. Školitelem byl p. Gianni Canopoli a celou akci zoraganizovala naše bearded kamarádka Gerlinde Krachler, které tímto mockrát děkuji za pozvání. Pan instruktor nás seznamoval jak se základy práce ovčáckého psa, tak také s pokročilejším výcvikem a určitě jsme se dozvěděli spoustu nových a užitečných věcí. Jako vždy zde byla úžasná atmosféra, přátelký přístup a ... no prostě pohodička.
Akce se účastnilo celkem 8 různých plemen a musím říct, že bylo úžasné je sledovat při práci a vidět rozdílný styl a přístup jak každého plemene tak i k danému jedinci.
Pár fotek bude zde.

11th -13th April, there was a sheep dog training in Austria. It was organised by our good bearded collie friend Gerlinde. The trainer was an expert on traditional style, Gianni Canopolis from Italy. We learnt a lot of interesting advice and it was very nicely spent day. Thank you very much for everything Gerlinde.


Pokud si diplomy pořádně prohlédnete, najdete uvidíte něco,
co mě opravdu moc potěšilo :o)

ObrazekObrazekObrazek


5.4.
Jsme byli na vycházce s mladou borderčí slečnou Caitly Black Dajavera, počasí se vydařilo, psíci si popovídali a Caitly se po chvíli rozkoukala a k lumpárnám velkých borderek a cardiganky Týny se ochotně přidala. Pár fotek bude zde.

3.4.
Dnes mi přišel očekávaý dopis s výsledky RTG kyčlí Fixí. Rentgeny vyšly úžasně a to 0/0 !!!

31.3.
Včera oslavil náš první a opravdu mimořádně krásný a  úspěšný vrh A svoje už 9. narozeniny. Sice na to vůbec nevypadají a ani se na to necítí, ale jednou je to dané, tak to tak asi bude. Takže přejeme vše nej, a ať jsou tak krásní, zdraví a aktivní  ještě aspoň drakrát tak dlouho :) )


27.3.
Uf, uf, konečně jsme dodělali a hlavně popsali fotky z Cruft´s. Pejsci rozhodně stojí za shlédnutí  !
 Odkaz na fotogalerii najdete zde!

 
 21.3.
Přejeme vše nejlepší ke čtvrtým narozeninám našemu úžasnému
vrhu E!  Ať ti naši ušatí, trikolorní a čebrení krasavci a krasavice nadále dělají jen a jen radost a vše se daří jak má a to nejenom v tom psím světě :)
Takže ještě jednou, vše nej Eny !!!

19.3.
Takže už jste se dočkali. Ještě žhavý mamčin článek o Anglickém Crufts najdete zde. Fotky doupravujeme a hlavně popíšeme, což je asi ta nejhorší práce. Snad to stihneme a o víkendu tu budou.

10.3. Než se mi podaří zpracovat fotky z Anglie, přidávám alespoň pár fotek z prvního prosluněného dne tady na Moravě. Vyšli jsme si s dvěma berňačkama - Miki a Bovčou a borderákem Agem. Foto zde.

6.-9.2.
Se konala anglická výstava Crufts. Více info bude obratem. Snad i ty fotečky :o)

10.2. Včera mi přišel mailík od paní Sommerové s fotkama holek - Týnky a City z výstavy. Tak sem dávám alespoň ochutnávku.
9.2. Fotogalerie z plesu, kde mimo jiné Barbánek Tančil. Je zde i pár jeho fotek z vystoupení. Odkaz zde.

Obrazek


8.2.
Sobotní MVP Brno pokračovala, opět se vystavovala všechna plemena, tentokrát jsem ale nevystavovala corgiše ale plemeno z úplně jiného soudku - Jack Russel Teriera - krásnou a miloučkou 18-ti měsíční fenku Báru. Při čekání na vystavování jsem pejsky mohla pozorovat a zaujala mě rozdílnost jak exteriérová, tak povahová v rámci jednoho plemene. Ale všichni měli jedno společné - velmi aktivní, neposední pejsci s povahou pravého terriera.

7.2.
Se konala MVP psů - DuoCACIB Brno. Když už to máme za humny, tak jsme se také zúčastnili. A rozhodně nelitujeme. Z naší chov. stanice se předváděl Ramík (Aram), který dostal ohodnocení V1, Nejlepší veterán a dokonce byl v závěrečné přehlídce veteránů vybrán do užšího výběru  ze všech vítězů veteránů - do nejlepších šesti, což se s corgima málokdy podaří. Dále se účastnila Týnka (Futura) ve své třídě vyhrála, oceněna s pěkným posudkem a známkou V1, CAJC. Svým vítezstvím si vybojovala nominaci na CRUFTA!
Dále jsem měla tu čest a předváděla jsem Felixe Higu, který se jako vždy předváděl sám a radostně, byl také oceněn V2, Res CAC. Nesmím zapomenout ani na svěřenkyni Eli, která je pes praktický a místo šaškování na výstavě by radši třeba pásla ovečky. I přes její nelibost se ale účastnila a byla ohodnocena taktéž V2, res CAC
V den výstavy bylo moc pěkně a tak se přijeli podívat i Sommerovi se sestrou Týnky - Citou (Felicita), která roste do krásy a navíc je to holka šikovná a cvičená! Holky si moc rozuměly a pěkně si spolu venku pohrály.
Na výstavě jsme měli i Fixu, holky kupodivu z výstvy nebyly otrávené, ale spokojeně unavené a hlavně potkaly spoustu hodných pejsků, se kterými si mohly hezky vyhrát. Takže souhrn dne - jsme rádi, že jsme nechyběli :)

Obrazek

Obrazek

                                               Obrazek         Obrazek

  
 2.2.
Při procházení mailíků jsem objevila moc hezké fotky Donovana a Celestina Corlan Gi. Jsou to zdatní agiliťáci a pod vedením M. Spoustové (maj. P.Levius) to řádně dokazují. Pár krásných fotek, kdy přímo vyzařuje nejen chuť do práce ale i jejich krása zde!

Obrazek


1.2.Víkend jsme celý strávili na vycházkách. V sobotu jsme se potkali se skoro stejně starou borderkoou Brendou od Míši a Belgičandou Irirs a ovčandou Kerou od Ivči.

Obrazek


V neděli jsme si udělali menší okruh v okolí Kounic s borderákem Agem. Sobotní počasí bylo moc hezké -krásně chumelilo a konečně bylo bílo. Fotky už jsou zpracované fotogalerie zde.

Obrazek


25.1. 
Můj milý deníčku, malá Fixa už konečně nevypadá jako kříženec chrta, poprvé v životě má něco málo přes 15kg. Pohledu se nemůžu nabažit a doufám že jí to nachvilku vydží. Udžet mladou věčně lítající borderu ve slušném výživném stavu totiž opravdu není lehký úkol.

23.1.
Se konal kynologický ples Psí školy na ostrově. Měli jsem tu čest, a byli jsme s Barbánkem pozváni abysme ples zahájili předtančením - tedy tancem se psem. Jedinná škoda byla, že si Barbucha při rozcvičkování zvrtl nohžku a tanec tedy nebyl podle našich představ :-(  zbytek večera si ale dokázal užít v roli stár a užíval si jeho pěti minut slávy.

21.1.
Možná jste si všimli, že v novém čísle Světa psů vyšel článek o pasení se psy. Na fotografiích jsou opět naši cardigani a to Enulka a Barbánek v akci. Nenechte se zmást mylným komentářem o borderkách nad Barbuchovou  fotkou. Je to opravdu cardigan :)
Nezapomeňte kouknout na autora :) Je to totiž mamka - MVDr. Lenka Černá
ObrazekObrazek
20.1.
Přejeme  vše nejlepší do dalšího, ač se to nezdá, už pátého roku života čilým, milým, kamarádským, pracovitým krasavcům a krasavicím z vrhu D a mnoho radostně strávených let se svými nejen lidskými rodinami.

19.1. Naše stránky vyhrály ocenění od týmu eStránek. Mockrát za něj děkuji.

11.1.
Dnes jsme dostali radostnou zprávu o reprezentaci našich odchovů - Felicita Corlan Gi se účastnila NVP Olomouc a obdržela zde ocenění CAJC! Moc gratulujeme.

Obrazek


10.1. Jsme vyrazili s přáteli na krásnou zimní vycházku do přírody okolo Mušovské vodní nádrže.
Museli jsme si užít té trochy sněhu, kterou nám letos zatím příroda nadělila. Tentokrát se k nám přidali další korgíci i se svými majiteli a jejich rodinou, tak jsem se  sešli v počtu 13,5 člověka :-)) a 17 psů. Poprvé se s námi vydala Lenka Šedivá s pembročkou Bárou a opět už i Otinka po úspěšné operaci páteře. Závěr procházky se odehrál v restauraci v Dolních Dunajovicích, kde nás i se všemi pejsky vlídně přijali a po obědě a odpočinku jsme se rozjeli k domovům.   Fotogalerie zde.

Obrazek      


6.1.
Dnes se tu zjevili tři králové :)

Obrazek

5.1.  Přejeme  vše nejlepší do dalšího, už druhého :-) roku života krásným,
         milým, přátelským, štěňátkům z vrhu F a mnoho radosti jejich majitelům.