Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2010

16. 1. 2011

21.11. Po dlouhé době jsme se opět zúčastnili výstavy a to v Nitře. Poprvé se jel ukázat i malý Gemík a doprovod mu dělal Ramča. Oba si den skvěle užili, Gemča se na to, že to byla jeho premiéra, předvedl jako zkušený manekýn a ve třídě baby získal VN1 s pěkným posudkem. Ramča si celou show v kruhu také vychutnával a předvedl se jako by to bylo jediné na co se celý den těšil a odcházel s titulem nejlepší veterán.

Obrazek

Obrazek20.11.
Konečně jsem nahrála nějaké foto z výletů v Podkosti a pasení s "brindle foxákama"  a z výlovu rybníka. A pro zpestření ještě Foto Grega a Gemíka.
* Photos from trips in Podkost and herding training with Pavla Hrabovská and  walk around poud Vrkoč.

Obrazek2.11.
Se v chovatelské stanici Lucky Veles narodila štěňata ze zahraničního krytí. Dvě žíhané fenečky jsou ještě volné.
* New puppies in the kennel Lucky Veles. Two brindle bitches are available.

Obrazek

.
30.10. Jsme se šli podívat na výlov rybníka Vrkoče. Pěkně jsme se s psinama prošli a pokochali, pak jsme si pochutnali na rybičkách a den jsme zakončili společným tréningem pasení s Pavlou Hrabovskou a její "brindl foxáckou" smečkou. Všichni se moc snažili a vloha pro pasení se v nich nezapře. Foto bude. .

29.10.
Přijel na návštěvu spolu se svou rodinou malý Gregor Corlan Gi. Je to pěkný, milý kluk, který má elánu na rozdávání. S Gemíkem se pořádně vyblbnuli ale zlatý hřeb večera byl jeho výstup u oveček. Viděl je poprvé v životě a už ve svých 4 měsících prokázal opravdu moc pěknou vlohu. Okamžitě zaběhl za stádo a činil se jak jen mohl. Opravdu mě tím překvapil a těším se na jeho další návštěvu. Foto bude.

10.10.
Jsme se vydali na procházku s našima pejskama a vyjímečně jsem vzala i foťák, takže vkládám i nové foto Gemíka ( 3a půl měsíce ).
* Gamay CG 3 and a holf mounth.

Obrazek


30.9. - 3.10. Jsme již tradičně vyjeli na Podkost. Víkend jsme si trošku prodloužili a udělali si takovou menší dovču. Tu jsme strávili vycházkama a kocháním se krásnou přírodou.
A co se týče pasení, letos jsme se nezúčastnili žádné zkoušky, na všech psech ale byla vidět radost z práce a neustálý pokrok vpřed. Velmi mě potěšila Týnka, která pracovala opravdu s velikým nasazením, ikdyž před sebou máme obrovský kus práce. Barbánek byl jako vždycky ukázkový a tak pracoval jen pro radost.  Fifča zase o kousek poskočila a já se o ní něco víc dozvěděla.
Nejžhavější novinka, která mi pořád vrtá hlavou a vhání úsměv do tváře je malý GEMÍK. Ten totiž ve svých 4 MĚSÍCÍCH projevil zájem o práci u oveček a dokonce je chvilku vodil. Byla to srandovní podíváná, jak malá, akční, neposedná kulička  dokáže usměrnit stádo ovcí. BOMBA!
Velmi nás potěšil i úspěch odchovů: Delča ( Delores Corlan Gi) složila jako teprve 2. cardigan v ČR a jedinný pes toho dne ( ze tří ) zkoušky TS2 a Damian Corlan Gi složil TS1 !! Gratulujeme!
Foto bude!

* We went to Podkost, this time we didn´t participate any examines but we train a lot. All our dogs were great, Týna light up me much, Barbero was super as ussual, Fixa did a big step ahead and the biggest surprise was GAMAY, he was 4 mounth old and he start HERD, he was star :o) !!
Our offsprings excelled: Delores Corlan Gi passed TS2 as only one dog of all day (of 3 dogs) and second cardi in CZ,, Damian Corlan Gi passed TS1.

25. - 26. 9. Jsem se s Fixí zúčastnila IHT 1 v Helvíkovicích, rozh. M. Jindra. Fixí se snažila ale ovečky nebyly nejjednodušší, takkže vybojovala 3.místo.
* Me and Fixa were participate in IHT 1. We were 3rd, sheep wasn´t easy.

19.9.
Jsem se s Fixí poprvé zúčastnila závodů IHT 1 a to rovnou na MR KPOP.
V "jedničkovém" trialu bylo celkem 13 týmů a my s Fixou jsme se umístily na 6. místě. Rozhodčí K. Kromhout byl delegován až z Holandska.

* Me and Fixa were participate our the first IHT 1. We were 6th of 13 teams in KPOP Cz Chamiponship . Judge: K. Kromhout (N)

15.9.
Náš skvělý a nejen velmi pracovitý, ale i opravdu pěkný vrh B slaví již své 9. narozeniny.
Všem majitelům i pejskům přejeme spoustu dalších spokojených let.
A tobě Barbucho, přejeme hlavně velkou chuť do práce a  zdravíčko :o)
* Our beautifull and working litter B celebrates 9th birthdays! Congratulate all owners and we wish them a lot of nice togerher days and we wish you, Barbero, be health for long time and have a lot of taste to work!! Happy B-day!

Obrazek2.9.
Musím pochválit majitele našich odchovů a to nejen poslední vrh G. Poctivě o sobě dávají vědět a posílají spoustu pěkných fotek, tak tentokrát moc pěkná fotka Frídy ( Fiorenza CG)
* All G- puppies owners are great, they send nice photos. There is Frida ´s  photo (Fiorenza CG)

Obrazek23.8.
Dnes odjel ke své nové rodině do Brna i malý Gregor. Gwyneth už odjela minulý týden a tak doma zůstal jen malý Gemík, kterého si necháváme. Novým majitelům přejeme pěkný, dlouhý a hlavně spokojený život s malýma ušákama a ať si vzájemně dělají jen radost.

Pokud byste měli zájem o super kamarádku na hraní, výstavy, nebo třeba i na pasení, v chov. stanici  je ještě poslední volná trikolorní fenečka.
* All our puppies are sold. One free bith in kennel Brindle Fox.

Obrazek

21.8. Jsme se vydali na kratší, ale o to hezčí vycházku kolem vody. Pár foteček pro pokochání zde.
* Nice walk along river. Some photos here.

Obrazek


18.8.
Aktualizovaná stránka štěňátek. Přibyly nové váhy, fotky a zápis do deníčku  u Gwyneth je to její  poslední fotka u nás ( pořízená v den jejího odjezdu ). Paní majitelka už se z ní raduje doma a stihla nám poslat i první fota malé Gwynie.
* New photos and weights in puppies´ page. The first Gwyneth photos at her new house.

7.8.
Proběhla Klubová výstava Welsh corgi a kelpie klubu, pro velký úspěch a příjemnou spolupráci byl opět vybrán slavkovský zámek a opět nezklamal, bylo přihlášeno přes 140 psů. Cardigany posuzovala paní rozhodčí Freda Taylor ze země původu tohoto plemene, z Anglie.
Z našich psů hájili barvy naší stanice pouze Aram Corlan Gi ve třídě veteránů a Barbero Corlan Gi  ve třídě mazlíčků.
Oba kluci si výstavu užili tak jako snad nikdy, oba se tvářili, že celá výstava je zorganizovaná jen pro ně a v kruhu to na nich bylo znát!
Barbero Corlan Gi ve třídě mazlíčků sice ukázal, jak vypadá pes showman a jak se má vystavovat ale nebyl vybrán.
Aram Corlan Gi ve třídě veteránů byl opravdu neobvykle dobře naladěn a i paní rozhodčí se líbila pohoda, kterou vyzařoval. Snad i díky tomu vyhrál V1, Nejlepší veterán a následně, když nastoupili nejlepší veteráni všech plemen, zabodoval a vyhrál nejlepšího veterána celé výstavy - BIS veterán 2010 !!!
Dále z našich odchovů: 
Freisa Corlan Gi
,maj. Světlana Adlerová, ve třídě otevřené vyhrála v konkurenci 5-ti velmi pěkných fen s krásným posudkem, získala ocenění V 1, CAC
Felicita Corlan Gi
maj. E. Sommerová, tř. otevřená s oceněním VD 4, také s pěkným posudkem a vyzdvihovaným pohybem, vytknuta jen jemnější kostra.
Dakota Corlan Gi maj. I. Kleinová, ve tř. čestné krásný posudek a ocenění V
Delores Corlan Gi maj. P. Hrabovská, ve tř. vítězů V 2, R. CAC, opět úžasný posudek a v její třídě byla lepší jen fena, která následně vyhrála celé plemeno.
V závěrečných soutěžích jsme se účastnili i soutěže o Nejlepší chovatelskou skupinu 2010, kterou jsme v silné konkurenci  7 ostatních stanic vyhráli ve složení Aram, Delores a Dakota Corlan Gi. Toto ocenění těší obzvlášť od dlouholetých posuzovatelek a chovatelek corgi, které vyjádřily svou spokojenost s jednotným typem našich psů.
Všem majitelům moc gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší práce a jejich péče.
Díky taky všem kamarádům a známým, kteří nás na výstavu přišli podpořit.
* Welsh corgi and kelpie club show Slavkov 2010:
Our Aram Corlan Gi won the Exc 1, the best veteran and BIS veteran 2010.
Barbero Corlan Gi participated in pet class, both boys enjoyed all show and show athmosphere well and they presented themself  gloriously!
Our offspings: Freisa Corlan Gi(owner S.Adlerová) - Exc 1, CAC in open class (5 nice bitches),
Dakota Corlan Gi
(owner: I. Kleinová) in honour class Exc
Delores Corlan Gi
(owner: P. Hrabovská) in champion class Exc 2, R. CAC (the winner bitch won all breed)
We won the best breeder´s group of all club show 2010 ( of  7 groups)
Thanks everyone for the presentation our work and his care.

Obrazek


  .


2.8.
Opět přidány nové fotečky do  fotoalba na rajčeti, dále jsme připsali, jak se štěníci vyvíjí, v čem se zlepšují a  v čem ne a také nové váhy. Štěňátka jsou úžasná, na dvoře je hned veseleji, sotva vyjdete,  už vás pronásledují, při každém pohlazení se kroutí, převracejí na zádíčka a ocasem vrtí, div si ho neukroutí. V noci se objeví sem tam nějaká loužička ale jde vidět, že se snaží venčit se až venku.
* Next puppies´ portrets,  photos of their 5th and 6th weeks, table of their weight actualized.

Obrazek23.7.
Je 20:00 hod, mobil zvoní, volá mi kamarád Tomáš "Ahoj, zítra mám přehánět 50 sufolků z místní CHKO do 7,5km vzdálených pastvin. Já s mou borderkou to sami nezvládneme, přijedeš?" , no, co jsem mohla říct? " Jo, zítra jsem tam s pasákama jako na koni! ".
Takže jsem ráno vyrazila i s taťkou, který si to nemohl nechat ujít. On si vzal Barbánka, já Fixí a šlo se pracovat. Více bude zde.
 
Zpětně mohu říci jen to, že borderka je skvělá, cardigan je úžasný, ale jeden bez druhého by to nezvládli !!!

Obrazek20.7.
Přidány portréty štěníků ze včerejška a nové fotečky ze třetího a čtvrtého týdne. Najdete je ve fotogalerii na rajčeti. Doplněny nové hmotnosti a povídání o pokrocích malých šikulů. Už začínají být správní raubíři, dnes se poprvé byli podívat venku a také poprvé okusili kašičku.
* Next puppies´ portrets,  photos of their 3rd and 4th weeks, table of their weight actualized..

Obrazek4. 7.
Přidány nové fotečky, hmotnosti, "výcuc" z 2. týdne života štěníků, moc si je tu užíváme. Jediná věc, která nám tu naši idylku kazí, jsou šílené teploty. Všichni psi jsou většinu dne schovaní v nejchladnějších koutech domu, my ven chodíme jen na nejnutnější dobu a Týnka se o prcky stará moc pěkně, jen s nimi už nevydrží ležet celé hodiny v pelíšku
* Next puppies´ photos, table of their weight added.

Obrazek

28. 6. Dnes jsme fotili miminka, foto na stránce štěníků. Samozřejmě tam je aspoň krátké shrnutí jak probíhá jejich 1. týden na světě..

Obrazek


5. - 27. 6.
Se konalo školení ovčáckých psů zaměřené hlavně na tradiční plemena (jako např. cardigani.) Z našich pasáků jel  pouze Barbánek - Týnka má totiž jiné milé povinosti a samozřejmě nechyběla ani "pasací" borderka Fixí. Tentokrát jsem si půjčila i velmi šikovnou fenku Delores Corlan Gi,  kterou vlastní a cvičí Pavla Hrabovská. Také se mnou jela kamarádka Míša, která mi celý víkend pomáhala, za což jí moc děkuji.
V pátek se konal klubový trial Welsh corgi clubu, kde se Barbánek i mojí chybou disknul, ale Delča zachránila reputaci cardiganů a s 80body z možných 90bodů celý závod vyhrála.
V sobotu byla zkouška ZVOP a HWT TS kterých jsem se neúčastnila, ale jiní cardigani ano. Více o nich a jejich talentu bude v krátkém článku. Po zkouškách následovalo školení, kde jsem si malinko vypilovala chybky, kterých jsem si v pátek všimla a šlo se do hospůdky vše ještě jednou důkladně teoreticky probrat . V neděli se konaly zkoušky FCI CS1 ( pro BoC) a HWT TS kterých se opět účastnili cardigani a také pro mě tak důležité FCI TS1 a TS 2, neboli zkoušky pasení v tradičním stylu 1. a 2. stupně. Prvně byly TS 1, ve kterých jsem šla s Deliskou, která moc pěkně pracovala a zkoušku zaslouženě splnila. V TS 2 jsem jako jediná běžela s Barbánkem, který moc pěkně pracoval, poslušnost, temperament, čtení stáda, nasazení a celková práce byly na jedničku s hvězdičkou a tak BARBÁNEK jako PRVNÍ A JEDINÝ PES V REPUBLICE SLOŽIL FCI TS2,  navíc na 91bodů ze 100 možných a se známkou Výborná, rozh. p. M. Koško!!! Je to můj pašák a strašně mě potěšil, když jsem cítila, že pracujeme spolu jako tým - já kvůli němu a on kvůli mě a spolu zvládneme cokoliv.. Není lepší pocit !!
Foto a článek dodám.

 


* Our Barbro pass FCI TS 2 as the first and each one dog in all our country!!! mark Excelent (91/100 points), judge: M. Koško. He was realy great!
I handled friend´s bitch Delores Corlan Gi, She won club trial and pass FCI TS 1.

Obrazek


22. 6.
Zvolejme třikrát sláva!
Narodila se nám tak moc očekávaná štěňátka.

Volejme
poprvé sláva, máme holku.
Volejme p
odruhé sláva, máme i kluka.
Volejme p
otřetí sláva, je tu další kluk.
Maminka Týna i prťata jsou zdraví, krásní a celý porod proběhl moc pěkně, bez žádných komplikací. Týnka se krásně stará a je opravdu velmi, velmi pečlivá mamka.
Více
zde.
* Týna gave birth three nice puppies, 1 girl and 2 boys, all are tricolors. Mum - Týna and puppies are well. More will be here.

Obrazek


6. 6. To snad není možné, to se mi snad zdá.  Jak jinak si vysvětlit, že naší "babče"  je právě dnes už 13 let? No, zamyslím se, ale mezitím Průšovi určitě musím pogratulovat a popřád pořád vše nejlepší a stejnou chuť do života s jí vlastním optimismem, ostatně Průšo, buď taková jaká jsi byla do teď :)
* Our grandma Prošek celebrates her 13th birthday, we wish her the best and realy long happy life with us and other our dogs.

5. 6.
Máme tu další narazeniny. Dnes slaví náš krásný, úspěšný a sportovně nadaný vrh C své už 7. narozeniny. To je hrůza, jak to letí, ještě včera to byla krásná miminka a dnes je jim už 7 let.
* Our C litter celebrates his 7th birthday. Wow! The time runs as a wind. They were puppies yesterday . How is it possible?

 

29.-30.5. Konečně je tu také dobrá zpráva, mám pocit, že poslední dobou je to silně nedostatkové zboží. V pátek jsem vyrazila na pasení oveček do Podkosti. Tentokrát bylo školení zaměřené na borderky a tak jela jen Fifča. Jako vždy super atmosféra, super zkušenosti a nakonec neplánované překvapení. Náš první start v collection stylu ( tedy s borderkou) a Fí nám vybojovala HWT na 90bodů ze 100možných, známka Výborná. Rozhodčí p. Koško. Známka výborná byla udělena jen 2 psům za oba dny, tu druhou získala tříletá fena s 92 body. Fí tak byla druhá nejlepší v HWT za oba dny a úplně nejlepší pes v neděli.
Jsem z toho opravdu nadšená, více o akci a všem okolo 
zde.
* Fixa passed HWT CS examin: 90 (of 100) points, mark Excelent. She was the best dog of sunday and second best dog of bought day .

21.5.  Tak už je to jisté, vyšetření potvrdilo, že naše rozesmáté sluníčko Týna je v očekávání!
* Examination confirmed that our all time smiling Týna is pregnant.

18.5. Stala se spousta věcí, některé veselé, některé velmi smutné. Na světě je to už zařízeno tak, že štastné události vítáme ale přitom nás míjejí jen jako okamžiky, za to ty opravdu bolestné se vrývají hluboko do srdcí a trvá dlouho, než se jejich jizvy zacelí.
Jsou i jizvy, které se nezahojí nikdy ...
S těžkým srdcem oznamujeme, že nám 28.4.2010 navždy odešel náš Andre Corlan Gi. Kdyby tu mohl být, rozehnal by tak jako vždy všechny chmury a zase by nám všem vyloudil úsměv na rtech, prokázal by svou tak věrnou a milující povahou, že pro jedinný radostný a milovaný pohled  by udělal cokoliv.
Odešla legenda, ztišme se a zavzpomínejme, on si to zaslouží!
* 28th April  Our Andre Corlan Gi went over the rainbow Bridge. We all miss his loving and devoted nature. Our Star no longer shine, Let us remember him.


19.4.
Plánujeme štěňátka!!!
Právě odjíždíme za ženichem!

Mamčou by měla být naše úžasná Týnka a otcem bude krásný, úspěšný, anglický trikolor ( s žíhanými znaky),  který zde v blízkém i širokém okolí není s nikým příbuzný!
Více odtajníme až po příjezdu. 

* We mated our Týna!
We went to Denmark with our sweet Týna. There she had an important meeting with the hansome Jazz (
Gowerston Jazz Singer For Pemcader). More info later.

ObrazekObrazekGowerston Jazz Singer For Pemcader

11.4.
Jsme se po delší době opět zúčastnili výstavy, tentokrát v zahraničí, v rakouském Wieselburgu. Vystavovala se Týnka, která se krásně předvedla a odvezla si domů Exc1, CAC, CACIB a ještě BOB!
* Our Týna participated in dog show in Wieselburg(A).  She went home with Exc1, CAC, CACIB and  BOB!!!

Obrazek30.3.
Naši kluci Aram a Andre a zároveň první český odchov cardiganů slaví velké kulatiny - již mají krásných 10 let! Přejeme jim vše nejlepší a dlouhý, spokojený život!!!
* Our boys ( the 1st Czech cardigan puppies)  Andre and Aram have 10 years!
We wish them the best!!!

Obrazek


28.3. 
Konečně jsme se dočkali - konečně radostná novinka.
Naší Můře - krásné lila tečkované britské dámě se narodila 25. 3. dvě krásná, zdravá miminka, jedna číča a jeden klučík. Můra i mimča porod zvládli výborně, všichni se mají k světu a jsou krásně plyšoví a "ňuchňací". Obě jsou zadané.
Fotky ze třetího dne života.

* Our British cat Můra has two  little kitties- one boy and one girl. They are well!
                    kocourek                                                             kočička
ObrazekObrazek

Obrazek


21.3.
Dnes slaví své jubileum náš krásný a usměvavý vrh E, přejeme všem chlupatcům hodně lásky v jejich rodinách, hodně pěkných zážitků a prostě vše nej a  nej k jejich již 5. narozeninám!
Pro nás je to bohužel tak trošku smutná událost, je to totiž výročí také naší Enulky, tentokrát poprvé bez ní :o(
* Our E-litter celebrate the 5th birthday! We wish them and their families the best!

20.3.
Se konala klubová schůze welsh corgi a kelpie klubu. Mimo spousty důležitých věcí zde byla bonitována naše odchovankyně Felicita Corlna Gi s krásným bonitačním kódem. Gratulujeme!
* 20th March -it was  the welsh corgi and kelpie club metting. And Felicita Corlan Gi became the brood bitch! Congratulation!

Obrazek

18.3. Upozornění: letošní jarní pasení pro tradiční plemena v Podkosti se odkládá na červen.
Pro ty, co se těšili stejně jako já je zde malá nenáročná teoretická příprava :o)

* Termine of herding training for traditional breeds in Podkost was changed. New date is 25th-27th June. There  is a theoretical readying and training  for handlers.

11.3. 
Jsme se spolu s kamarádem Tomem zúčastnili školení v Libhošti. Fotky již brzy.
* We participated in herding training in Lihošť.

24.2.
Fixí oslavila již své druhé narozeniny. Tak doufám, že další rok života Fifča pojme pracovně a třeba se nám podaří splnit i první opravdu pracovní zkoušku :oP
Stejně jako loni, slavila letos Fifča narozky společně s Týnkou. Holky dostaly sladký dortík a ještě hračku, kterou ten den už nepustily z pusy. Pár fotek zde.

* Fixa and Týna celebrate their 2nd birthday together. Photogalery here.

Obrazek


20.2. Konečně jsem upravila fotky z novoročního vodění oveček u Topinkových.
Fotoalbum na rajčeti zde.
.
* I publish some photos of New Year´s Day at Topinkovi. Photoalbum here.

Obrazek


9.2. V chovatelské stanici Shinig Sirius se narodila štěňátka, některá jsou ještě volná!

Obrazek6. a 7.2.
Se konala MVP DUOCACIB BRNO. Zúčastnili se Freia a Felicita Corlan Gi
V sobotu rozhodčí p.M.Krinke vystavovala se Freia Corlan Gi s vynikajícím výsledkem, V1, CAC a ještě CACIB!! Velmi nás potěšil p. rozhodčí, který při rozhodování o CACIB-a fen opravdu nešetřil chválou na jak sám řekl "mimořádně kvalitní feny, výborné v typu ". BOB-a vyhrál finský trikolorní pes Newcard´s Power in Black. (foto Frei- Iva Kleinová)
* 6th February Freia Corlan Gi participated DuoCacib Brno. She was Exc 1, CAC, CACIB! The judge - Mr. Krinke praised her well !!!

Obrazek

V neděli rozhodčí p.Blessing Rolf (Německo) předváděla se Felicita Corlan Gi . I další den naše odchovy excelovali a i Felicita vybojovala V1, CAC a k tomu r. CACIB-a! Všichni k úpěchům
mockrát gratulujeme!
* 7th February Felicita Corlan Gi participated DuoCacib Brno. Felicita was succefull and she was Exc1, CAC and r. CACIB.
We are very proud of bouth our girl!!!

Obrazek

1.2. Snad všude v republice panuje krásná ladovská zima, kterou si opravdu užíváme. Cardigánci jsou z vysokých závějí úplně hotoví a tráví v nich veškerý svůj volný čas (tj. ten čas kdy s námi zrovna nechrní v postýlce). Ve sněhu si hrají, honí se, hrabou tunely a snad i spí.
Prostě je to krása, pár fotek zde.

* In all country it is nice snowy weather. Our dogs enjoy it a lot! Cardigans and border are satisfied by plaing in it!!! Photos here.

Obrazek


20.1.
Máme tu další jubileum !
Tentokrát své "kulaté"  už 6. narozeniny slaví náš velmi aktivní a nejen pracovně velmi úspěšný vrh D!
Všem oslavencům přejeme vše nejlepší spoustu dalších úspěchů a hlavně slunce v duši!
Zapomenout nemůžeme ani na Damiana, kterému k tomu všemu samozřejmě přejeme spoustu šikovných synáčků a dcerušek.

* Next jubilee - our D litter celebrate his 5th birthday ! We wish him the best!

5.1.
Přejeme vše nejlepší k 2. narozeninám našemu zatím nejmladšímu vrhu F !
Hodně štěstíčka, zdravíčka, málo úrazů a neočekávaných událostí psíkům i majitelům a hlavně spoustu krásných veselých společných let.
Takže ještě jednou vše nej Týnko!! 

* Our the youngest offspring - F litter celebrate his 2th birthday ! We wish him the best!
We wish you, Týna, the best for next year!


1.1.2010  Krásný Nový rok jsem prožila netradičně mimo domov a to z důvodu přípravy na novoroční vodění oveček. Povodění to bylo pěkné a hlavně bylo fajn si vyšlápnout dobrou cestičku na nový rok :)
Takže za tuto příležitost mockrát děkuji manželům Topinkovým a celé jejich smečce.
Fotečky snad budou - zbláznil se mi buď počítač nebo foťák :o(

* I spend the first day of this year with my friends Topinkovi - The first thing in  the new year was herding, sure :oD