Jdi na obsah Jdi na menu

Žijeme se sedmi chlupáči,jsou jimi 4 psi a 3 fenky. 
Dvě fenky jsou plemene border collie a ostatní jsou plemene
WELSH CORGI CARDIGAN / VELŠKORGI KARDIGAN
kterému je tento příspěvek věnován!
 

Corgi jsou původem honáčtí psi. Z jejich podstaty jsou celkem sebejistí, velmi čilí, zvědaví a přizpůsobiví. Jejich výcvik je pro člověka, který je důsledný a má stanovená pravidla, hračkou. Velmi rádi se učí a pro svého pána udělají cokoliv, co mu jen na očích vidí. Jsou to psi poměrně dost závislí na svém pánu a to se projevuje i na procházkách, kde nejeví snahu utíkat . Problémy s odvoláním jsou zcela minimální (při správné socializaci), protože se pejsci pořád drží na dohled a příliš se nevzdalují ( a to píši s klidným svědomím, protože běžně chodíme s celou smečkou současně).

Obrazek

Corgi v žádném případě není kotcový pes, potřebuje být neustále se svým pánem, a když mu to dovolíte, oplatí Vám to nesmírnou láskou a oddaností. K cizím však mohou být odměření, ale po seznámení nováčka rychle začlení do své smečky :)
Corgiho, jako dobrého společníka, je třeba už od útlého věku ho seznamovat s cizím prostředím, novými situacemi, lidmi i zvířaty.
Ve smečce psi někdy mívají snahu být dominantní, ale v okamžiku, kdy jim vůdce smečky naznačí jejich pozici v hierarchii, podvolí se a nebývá problém.

Obrazek

Vlastníme malou farmu s ovečkami a cardigani jsou našimi hlavními pracovními psy, bez kterých by to prostě nešlo.
Corgi se také čím dál častěji objevují v mnoha směrech kynologie, od zmíněného závodního pasení, přes agility, či canisterapii až po v současnosti velmi oblíbené poslušnosti a obedience.
Pokud se cardigani zúčastní závodů, často stojí na stupních vítězů, což svědčí o jejich velkém a upřímném srdci pro svého člověka udělat "svou práci" nejlépe jak dokáží.
Tento pejsek je vlastně uplatnitelný kdekoliv mu to jeho kratší nožky jen dovolí. Cardigani oproti ostatním plemenům vynikají výbornou dlouhodobou pamětí, proto nepotřebují nijak často opakovat již naučené cviky.

ObrazekObrazekObrazek

 
Tito psi působí zavalitým a nepohyblivým dojmem ale tento názor změníte, jakmile je uvidíte na vlastní oči, mají totiž velmi efektivní pohyb, při kterém zapojují i silné a pevné tělo. Navíc jsou při vyšších rychlostech schopni podstatně rychleji reagovat na neočekávané změny směru. To jim umožňují právě jejich kratší nožky, díky kterým mají nižší těžiště a také jim v pohybu a různých manévrech "nepřekážejí". Pohyb je pro ně, jako pro každého zdravého pejska radostí a odměnou. Pokud je k tomu budete navykat, nejsou pro ně mnohakilometrové pochody sebemenší problém. Jsou ale i corgi žijící v bytě a pokud se jim člověk věnuje, pejsek rozhodně nestrádá.

A není krásnější pohled než na spokojeného psa, se spokojeným úsměvem.
Proto se před pořízením čtyřnohého společníka dobře zamyslete, jaký bude pro vás ten pravý.

Obrazek