Jdi na obsah Jdi na menu

3. ročník Corgi trialu

14. 4. 2009
Jak jsem už napsala, trial neboli závod v pasení se konal 13. 4. v Podkosti, ostatně tak jako každý rok. Účastnilo se ho celkem 7 psů a to 6 cardiganů a 1 pembrok, pískal nás také tradičně odborník na "neborderácká plemena" p. Koško. O pořadí jsme si losli a když se v mé ruce objevila jednička, bylo jasné, že holt budu muset na vlastní kůži zkusit chytáky na trati jak první a ne jen klidně pozorovat ostatní závodníky z povzdálí a vylepšovat si svou strategii běhu.
Můj první běh byl s Barbánkem, vzhledem k tomu, že bylo opravdu dost teplo a Barbus za sebou měl dost rozcestovaný a náročný víkend, pracoval pomaleji a méně soustředěně, únava na něm byla trochu znát. Celý běh byl ale klidný, plynulý a spořádaný, tak jak měl být.
Po nás nastoupila Jitka s Damiánem, Damišův běh byl opravdu moc pěkný a jde vidět, že Damiš dozrává jako víno a po každém tréninku je lepší a lepší. Po Jitce šla na start Pavlína se zkušenou a moc šikovnou Delčou, celý běh a hlavně košár byl opravdu na jedničku a měl by se pouštět jako instruktážní video. Opravdu ukázková práce, fenka poslouchala i pracovala tak jak se na řádného honáckého psa patří. No a pak zase já, pro změnu s Enčou, Enča sice vyvedení oveček z košáru neprovedla zrovna ideálně a dovolila aby se jí ovečky jednou rozeběhly směrem k domovu, ale pak jim dokázala nadběhnout, otočit je a následně i přivést zpátky, závěr běhu jí vyšel opravdu dobře. Znovu Jitka tentokrát s Tessčou a opět Pavla, ale s Geenou.Jako poslední nasoupil p.Škůrek, který se po shlédnutí tratě a vyrovnaných, klidných pracích rozhodl nastoupit také.
Ráda bych zkráceně zopakovala slova p. Koška, který všechny účastníky při vyhlašování výsledků pochválil. Cenil si toho, že všichni pejsci trať dokončili, že pracují s rozumem a  že jejich psovodi dokázali zvládnout i případné komplikace na trati. Jedno nám přece jen vytknul, a to, že si nejsme schopni zapamatovat trať :o)
No a teď k tomu vyhlášení.
Začla bych odzadu, ať ještě chvilku napínám.
Jako sedmý se umístil Darney ( Darney Vranovský Žleb) s p. Škůrkem.
Před ním, jako šestá energická "Žiletka" Tessča (Delicja Fest) s Jitkou
Pátá mladá Geena (Apogee Brindle Fox) s Pavlou
Čtvrtá naše Enča (Enotria Corlan Gi) se mnou
Famfááááry
Bronzovou medaili, což pro nás bylo velmi milé překvapení, vybojoval Damiš (Damian Corlan Gi) opět s Jitkou /69b
Stříbrnou si zasloužil Barbánek (Barbero Corlan Gi) se mnou /71b
A jako zlatá hvězda zazářila ... Deliska (Delores Corlan Gi) s psovodem Pavlou /73b. !!!

Všem moc gratulujeme a jsme moc rádi, že naše odchovy se k reprezentaci plemene staví hrdě a ochotně dělají svým páníčkům a paničkám jen radost.


 

Náhledy fotografií ze složky Pasení Podkost 04.2009