Jdi na obsah Jdi na menu

My a pasení 1.

6. 4. 2006
My a pasení
Už je to nějakou dobu, co jsme se účastnili už několikátého kursu pasení oveček s Welsh Corgi ale bohužel teprve teď jsem se odhodlala vše napsat.
Takže, na ovečky jsme jeli jen s jedním pejskem - Barbuchou,
s ovečkama už se viděl a má zkoušky z vloh, ale tentokrát jsem byli pracovat - opravdu pracovat a dařilo se nám!
Hned od začátku se do toho Barbucha obul na plno a ovečky začal shánět ke mě.Trochu jsme se s ovečkama prošli, aby si připomněl, jak jím má přetlumočit, aby mě následovaly.
Zřejmě má jazykové nadání a tlumočil jim vše bleskurychle.
Odpoledne jsme pod vedením pana Košky (pán který vedl celý kurz a mimochodem pracuje s Border koliema) vypustili ovečky z menší ohrádky na otevřený prostor a pracovali jsme bez jakéhokoliv omezení.
Barbuchovi se to moc líbilo a pracoval mnohem svědomitěji a proto jsme se rozhodli, že odpolene půjdeme složit zkoušky pasení č.1
Jediný problém byl ve vyslání psa na 70 metrů pro přihnání oveček ke mně, proto jsem se rozhodla si to zkusit na nečisto, pes to zvládl sice s menším nedorozuměním, ale zvládl, což mě jen utvrdilo abych, šla na skoušky. Zvládl i další úkoly, jako vyhnání a zahnání stáda do košáru (= ohrádka), procházení a směrování stáda do jednotlivých branek, zastavení stáda a následovné uklidnění stáda.Tak jsem si řekla že to zkusím.
Přivedení oveček na 70m byl hned první úkol.
Vyslala jsem psa, ten okamžitě doběhl ke stádu a dala jsem povel "lehni" ale pes nějak znejistěl, nevím jestli to bylo tím, že není zvyklý pracovat na takovou vzdálenost nebo si ještě nebyl jistý ovečkama , nebo byl prostě už dost unavený a neměl už takovou chuť pracovat. Místo toho aby zalehl, chvíli rozpačitě koukal a pak se rozběhl ke mě. No a to byl konec zkoušek, protože nepřivedl ovečky.
Do příštího "soustředění bačů" asi budeme muset dopilovat povely na dálku a rychlost reakce na povely.
Už se na tom pracuje a jsou vidět i výsledky :) Takže se těšíme na další soustředění, kde se nám možná povede trochu líp.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář