Jdi na obsah Jdi na menu

Podkost 17.-18.10.2009

23. 10. 2009
17.-18.10.2009  PODZIMNÍ PODKOST
 
Jak jsem už napsala, o tomto víkendu se konal letošní podzimní pasací Podkost. Zároveň se ale konala i Národní výstava Brno, takže nastal problém s mojí dopravou, který mi pomohli opět vyřešit manželé Topinkovi, za což jim opět mockrát děkuji :)
Takže co se vlastně dělo? No v pátek jsem statečně a odhodlaně vyrazila s Fixí a Barbánkem do Brna a z Brna vlakem do Českých Budějovic. Bohužel ani odvaha ani odhodlání mi nebylo nic platné a teprve po třičtvrtěhodinovém spoždění byl vlak vypraven. Sice cesta netrvala předepsané 4 hodiny a vlak ani netopil, ale hlavně že už jsme se pohnuli z místa. Do Budějovic jsme nějak dorazili a odtud brzy ráno do Podkosti.
Počasí bylo jen o něco málo horší než u nás, především proto, že mrholilo. Nás to ale neodradilo a školili jsme se jako zběsilí. Taky se konaly ZVOP-ky kterých se mimo jiné účastnili belgičák - tervueren, šeltička, pikardský ovčák, beardety, australský ovčák a samozřejmě i borderky. No prostě bomba pokoukáníčko :o)
Celou akcí se navzdory vlezlému počasí nesla skvělá nálada, to se taky odrazilo na večerním posezení, které se málem stalo posezením ranním. Veselou náladu podpořili i kamarádi z Rakouska v čele s Gerlinde. Nakonec jsme se ale umoudřili a raději se šli vyspat na důležitý den - na neděli.
Hned po probuzení jsem zaslechla" venku je líp, tepleji a ani neprší", ale než se nám podařilo vyrazit z chatek, bylo nám jasné, že se vše změnilo opět k horšímu. Nás to ale stejně neodradilo, čekala nás velká mise.
V neděli se totiž konaly trialy
jak v tradičním tak i colection stylu. Jako první šli borderky, tedy CS 2 kde bylo kolem 5 psů, vyhrála fenka M. Jindry Meggi Miveko. V CS2 poprvé závodila i Miluš s Herbí, bohužel jim chybělo to prokleté štěstíčko a tak sice jako jedni z mála dokončili v čase, ale body na umístění bohužel nestačily.
Po CS 2 nastoupili CS1 kde pro změnu závodil Wiky. Tam se nejen poštěstilo, ale i opravdu podařilo, takže stál spolu s Cory na úžasném 2. místě.

No a po CS konečně nastoupil náš TRADIČNÍ STYL!
Jako první šli TS 2 kde byly celkem 4 týmy - já s Barbánkem, Gerlinde s beardetou Julou, A. Hesh
s beardetou Erin a p. Škůrek s Darneym.
Bohužel jsem si vylosovala první běh, trať to byla moc pěkná, já si ji ale bohužel z vlastního běhu moc nepamatuji. Pouze vím, že jsem otevřela branku a šla a šla a šla a taky že jsem udělala spoustu chyb ze spěchu a spoustu věcí jsem Barbánkovi mohla ulehčit. Jako např. když jsem viděla, jak nám dvě ovečky šly mimo tyčky, které určovaly trať. Přitom jsem věděla, že stačilo udělat jen dva kroky jiným směrem. Když jsem to viděla, málem jsem si na place rovnou vrazila jednoho facana :o/  No a pak jsme zase šli a šli a pak zavřeli branku a bylo to. Jako by někdo zrušil hypnózu a já zase mohla začít normálně přemýšlet.

Po mě šla Gerlinde, pak Alexandra, obě s beardetkama a obě bylo opravdu úžasné sledovat! Na závěr šel p.Škůrek. Nikomu ovečky neutekly, i když to byly pěkní raraši, hnědí, skotačiví. Všichni jsme také prošli celou trať a mikdo nebyl disk ani neukončil na time, jak tomu bylo často v CS.
Následovalo vyhlášení. Začnu od zadu, ať chvilku napínám.
4. byl p. Škůrek s Darneym s počtem 49 bodů
3.místo: Gerlinde s Julou s počtem kolem 60 bodů
2. místo si vybojoval Barbánek za mého "vedení" (79 bodů, hodnocení VD)
1. Alex Hesh s Erin ( 81 bodů)

No a když jsem slyšela, že nám scházel jediný bodík, ke známce výborná, to mě ty dvě ovečky pořádně zamrzely.

Nicméně musím říct, že vítězka byla opravdu moc šikovná a práce to byla pěkná, vyrovnaná a klidná.
Následovaly ještě TS 1 kde soutěžila Gerlinde s 13,5letou fenkou Kassie, které ovečky bohužel utekly, další nastoupila Claudia Wachter s mladou a ještě trochu ztřeštěnou beardetkou Vall a p. Škůrek s Dragonjoy. Takže Dragonjoy byla 1. a Vall s Claudií byly 2.
Dále následovaly ZVOP-ky, na které jsem nastoupila s Týnkou, kterou mi před závody naši dovezli a ortel zněl ................................................. Prospěla!
 Po závodech jsem si ještě potrénovala s Fixí.
Opět máme spostu rad a zážitků, o kterých budeme ještě dlouho přemýšlet.
Takže všem děkuji za skvělý víkend a doufám, že se na jarní Podkosti opět potkáme.
No, a to je tak ve zkratce vše :oD
Po návratu jsme se ještě vrhli na "ateliérové fotečky s "ateliérovou" ovečkou :)
Psíci evidentně věděli že je to na jejich oslavu a tvářili se více než ušlechtile :)
Jen na ukázku dvě fotečky  jsou níže:)

Obrazek

Obrazek
Fotogalerie profi fotografa z Podkosti p.J. Malinovského zde

(první, druhá a třetí fotografie - autor: P.Škůrek)