Jdi na obsah Jdi na menu

Tato stránka patří pejskům, kteří s námi žili a kteří byli součástí naší smečky, ale i nás samotných.

 

Arámek, malý bájný fénix. Příliš brzy zestárnul a téměř vyhořel, málem odešel do nás všech, ale zrodil se znova, a chytil druhý dech. Stal se silnějším a živějším než kdy před byl a ukázal, že srdce umí být silnější než pár volů, než veškeré vědění. Ukázal že pro něj téměř nic nebylo nemožné, téměř ... až do 4.4. 2014

vizitka-aram.jpg

... byl už večer, ona byla klidná a spala na svém pelíšku, hryzalo nás vědomí,  že ten den se blíží. Jednou totiž skončí i to, o čem doufáme, že vlastně vůbec žádný konec nemá. Tiše chrupkala, jako vždy a my nevěděli, že je to naposled. Najednou byl klid a ticho, až příliž tíživé. Jeden z nás totiž už utichl navždy...
26.1. naše kouzelná psí bábí Průša usnula navždy.
Obrazek 

I hvězdy někdy prostě vyhasnou a tak se stalo, že vyhasla i ta nejjasnější jistra v jeho očích. Bolí to, když odejde někdo, kdo tu měl zůstat navždy a vždy nás rozveselit a ujistit nás o své tak věrné, milujíci a tak oddané povaze.
Dne 28.4.2010 odešla Hvězda, ukloňme se ...
Obrazek

 

 Je smutné, když odejde člen smečky, ještě smutnější je, když odejde příliš brzy.
Dne 1.5.2009 nám do psího nebíčka odešla naše mladá, krásná velká psí naděje. Měli jsme toho tolik v plánu, ale už to nepůjde...
Obrazek


 

 

 

Dne 8.10.2007 náhle odešla moje první psí láska. Byl to můj první pesan, a jsem moc ráda, že jsem s ní mohla prožít 10 víc než krásných let. Vždy jí byl plný dům, stále s námi byla, se vším pomáhala a prožívala s námi radost i smutek. Teď už jsme na to bohužel sami.

SkřítekObrazek
Narodila se v polské ch. st. Lisiura dne 6.6.1997

Jméno z průkazu původu: Bryn Mawr Lisiura.
Byl to můj první, tolik vytoužený pejsek. Právě ona mě naučila tolik o psech, o jejich myšlení a i o jejich citech.
S ní jsem skládala své první zkoušky, s ní jsem poprvé navštívila "cvičák" a s ní jsem začala zkoušet všechna možná i nemožná odvětví kynologie a hlavně, s ní jsem prožívala spoustu krásných zážitků, které nikdy nezapomenu.
Skříteček byla první cardigánek v Česku se zkouškou z poslušnosti, navíc za sebou  nechala i psy služebních plemen. Také se mnou doběhla můj první a rozhodně ne poslední agility parkur,  pásla ovečky a složila i ZVOP.
Za to, že se mnou toto všechno sdílela a jen pro pouhý úsměv do všeho šla s vírou a odvahou  jsem jí neskonale vděčná.
A právě i ona, Skříťulka porodila první štěňátka cardiganů v ČR a tak začala cardigan-mánie v Česku.
Měla jedinou chybu, odešla ...
V noci 8.října 2007 nám bohužel překročila duhový most, myslím, že na jeho konci na nás věrně čeká, tak jako na nás vždy čekala a věřila.Samozřejmě že Skříťula nebyla naše první psina. Skřítka jsme si pořídili k úžasnému Hovawartovi Bento Safe neboli Britovi.
Briťásek se narodil  na podzim r. 1993 v chovatelské stanici Safe u Přerova.  Už od začátku to byl velmi krásný,Obrazek vyrovnaný a milující ochránce celé naší rodiny a později i smečky.
Zkoušky žádně neměl ale ovladatelný byl vždy, bez výhrady a také vždy věděl kde je jeho místo a také, co má kdy dělat. Byl to pes, který měl opravdu všech pět pohromadě a nikdy jsme se s ním nebáli, ani necítili osaměle.
Navíc to byl něžný obřík, který by se pro vřelé slovo a pohlazení pána přetrhl.
Na výstavách byl oceněm vždy velice kladně, prostě měl šmrnc a žádnou chybu :)
Byli jsme skoro stejně staří, ale vždy mě poslechl, respektoval a myslím že mohu říci i miloval.
Je škoda že takovýchto psů nikdy nebude víc.
Co dodat, jen snad, že nikdy nezapomeneme na společné krásné chvíle.


Ještě před Britíkem jsme měli úžasnou psí slečnu Buggi plemene pšeničný terrier. Byla to elegance a energi sama.  Bohužel jsem s Buginkou sdílela mé první roky života a tak si náš společný život pamatuji jen v malých střípcích.


V době, kdy jsem ještě ani nebyla na světě mým rodičům zpestřoval život četnými humornými zážitky černý střední knírače jménem Perry. Já měla tu čest snad jen několik měsíců, ale do naší smečky a historie nepopřitelně patří. Má zde své  místo, ať už to byl jakkoliv velké zlobidýlko. Byl náš a my jeho, težko soudit, kdo občas vládl.